Anglia: Gera még nehezen alkalmazkodott a sebességhez

Vágólapra másolva!
2012.08.19. 09:17
Címkék
Mint tegnap beszámoltunk róla, kétszázhatvanhat nap után játszott ismét a Premier League-ben Gera Zoltán, aki nem is álmodhatott volna ennél szebb visszatérésről az angol élvonal szombati nyitányán: a West Bromwich Albion magyar középpályása csaknem 25 méterről talált be. Gera a Nemzeti Sportnak elmondta, nehezen alkalmazkodott a sebességhez a kihagyás után.

„Noha a védekező feladataimat megoldottam, a gólom előtt túl sokat nem tudtam hozzátenni a támadásainkhoz, nehezen alkalmazkodtam a sebességhez – ezt a gyorsaságot nem lehet a felkészülés során modellezni. A közelmúltban ráadásul be is vizesedett a műtött térdem, a hét elején ki kellett hagynom néhány edzést, ezért is tekintett el a játékomtól Egervári Sándor szövetségi kapitány az Izrael elleni hétközi találkozón. Köszönettel tartozom neki, mert így rendbe hozhattak a szombati bajnoki rajtra" – mondta Gera, aki kitért a nemzeti csapat előtt álló feladatokra is.

„Minden vágyam a világbajnoki szereplés, csak sajnos pusztán vágyakozással nem lehet eljutni oda. És igen, rendkívül fontos évad elé nézek, illetve nézünk. A válogatottnál jószerével ugyanaz a helyzet, mint a West Bromnál, vagyis jelentős a konkurencia, ami csak jót tesz a társaságnak. Hétről hétre meg kell feszülni a csapatba kerülésért, jó vagy még jobb futballisták várnak a bevetésre, és ha a klubomban jól teljesítek, a válogatottért is többet tehetek. A Liverpoolnak lőtt gólom révén sem leszek különb senkinél, holnap új nap kezdődik, új kihívásokkal" – folytatta a WBA középpályása, majd a mai derbire terelődött a szó.

„Nem tudom, lesz-e lehetőségem megnézni a meccset, de nagyon szorítok a Fradi győzelméért. Néhány hete régi összefoglalókat nézegettem, és amikor megláttam magam Garami Józsi bácsi és Csank Jani bácsi csapatában, melegség öntötte el a szívemet. De szép időszak volt az is!"

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Csehország megszenvedett San Marinóval

Minden más foci
20 perce

Vb 2026: Nigéria hosszabbítás után jutott túl Gabonon az osztályozós meccsen

Minden más foci
32 perce

Varga Barnabás góljával kiizzadtuk a győzelmet Jerevánban, karnyújtásnyira a vb-pótselejtező!

Magyar válogatott
33 perce

Bő tíz perc alatt négyet vágva kijutottak a vb-re a norvégok

Foci vb 2026
34 perce

Legyőzte és beérte a KTE a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
37 perce

Lamine Yamal gólja is jelölt a Puskás-díjra

Egyéb egyéni
43 perce

Kazincbarcikán győztek a Fino röplabdázói a Challenge-kupában

Röplabda
51 perce

A Szolnok kikapott hazai környezetben a Barcelonától, a BVSC győzött Montenegróban a férfi vízilabda Eurokupában

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik