Rodgers a Liverpool új menedzsere - hivatalos

Vágólapra másolva!
2012.06.01. 11:51
null
Rodgerst hivatalosan is bemutatták a Liverpoolnál
Címkék
Az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Liverpoolnál hivatalosan is bejelentették az új menedzsert, Brendan Rodgerst, miután megegyeztek a Swansea-vel a fizetendő kompenzációról.

A Liverpool sajtótájékoztató keretében mutatta be a csapattól bő két hete távozó Kenny Dalglish utódját, az új menedzsert, akiért a hírek szerint 4-5 millió fontos kompenzációt fizettek a „vörösök" a Swansea-nak.

„Hálás vagyok a tulajdonosoknak, hogy megkaptam a lehetőséget egy ilyen nagy klub irányítására. Alig várom már, hogy elkezdhessem ezt a kihívásokkal teli projektet. Megígérhetem, hogy a pályán és azon kívül is mindent meg fogok tenni a Liverpoolért" – mondta Rodgers a kinevezése kapcsán.

„Rodgers mai bemutatása az egyik legfontosabb lépés volt a jövő szempontjából. A futballról alkotott filozófiája tökéletesen megegyezik a jelenleg a klubnál dolgozókéval, és a közeljövőben érkezőkével. Ő volt az első kiszemeltünk a posztra, és egyből megértette, hogyan képzeljük el tovább építeni a Liverpoolt. Nem várunk csodákat, de hisszük, hogy az az irány, amerre haladunk, bajnoki címeket fog eredményezni" – mondta a tulajdonosok részéről John Henry.

A menedzseri pályát a Watfordnál kezdő, majd a Readingnél folytató Rodgers 2010 nyarán szerződött az akkor másodosztályú Swansea-hoz, amellyel a szezon végén az élvonalba jutott – a rájátszás fináléjában épp korábbi csapata, a Reading ellen diadalmaskodott a walesi csapat. Aztán annak ellenére, hogy a Swansea-t a 2011–2012-es idény előtt az egyik legvalószínűbb kiesőként aposztrofálták, Rodgers fiai bravúrok sorozatát bemutatva végül a 11. helyen zártak.

Dalglish távozását május közepén jelentették be a Liverpoolnál, amely az irányításával hat év után, a Ligakupa megnyerésével szerzett ismét trófeát, ugyanakkor a bajnokságban kiábrándítóan szerepelt, és csak a nyolcadik helyen végzett.

Legfrissebb hírek

Új hátvéd érkezését jelentette be a Videoton

Labdarúgó NB II
1 perce

Gálfi Dalma a negyeddöntőben búcsúzott a hamburgi tenisztornán

Tenisz
13 perce

NB II: újabb játékos távozását jelentette be a Vasas – hivatalos

Labdarúgó NB II
40 perce

Budapesten zajlik a katolikus iskolák nemzetközi diákolimpiája

Egyéb egyéni
42 perce

Abu Fani, Baráth Péter és Botka Endre is hiányzik a Ferencváros BL-keretéből

Bajnokok Ligája
51 perce

Felvette a Hírességek Csarnokába Diogo Jotát a Wolves

Angol labdarúgás
1 órája

Kl-selejtező: Szegeden játssza visszavágóját a Kassa

Európa-konferencialiga
1 órája

Egy meg nem kapott üzenet, avagy búcsú Kőrösi Lászlótól

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik