Premier League: Még mindig a Man. United a favorit - Mancini

Vágólapra másolva!
2012.05.01. 08:34
Címkék
A Manchester City tegnap 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet és jobb gólkülönbségének köszönhetően élre állt a Premier League tabelláján két fordulóval az idény vége előtt. A City menedzsere, Roberto Mancini szerint ennek ellenére továbbra is a „vörös ördögök” a bajnokság favoritjai.

„A bajnokságnak még egyáltalán nincs vége, ha ezt hinnénk, hatalmas hibát követnénk el. A United a favorit” – mondta határozottan Roberto Mancini, a Manchester City szakvezetője, miután csapata Vincent Kompany fejes góljával 1–0-ra megnyerte a városi derbit és élre állt a tabellán.

„Rájuk két könnyű mérkőzés vár a Swansea-vel és a Sunderlanddel. Mi viszont két kemény meccset játszunk a Newcastle, illetve a QPR ellen – az egyik csapat a Bajnokok Ligájáért, a másik a bennmaradásért küzd" – indokolta meg a véleményét az olasz szakember.

„Fontos, hogy mi vagyunk az élen, de sokkal fontosabb, hogy május tizenharmadika után is ott legyünk" – tette hozzá Mancini. Mint ismeretes, május 13-án rendezik az utolsó fordulót az angol élvonalban.

„A Unitednek már egy döntetlen is megfelelő eredmény lett volna, ez pedig különösen megnehezítette a dolgunkat, mert védekezésre rendezkedtek be. Ugyanakkor mi jobban játszottunk, megérdemelten győztünk" – nyilatkozta a City mestere a tegnapi találkozóval kapcsolatban.

 

Legfrissebb hírek

Nem sikerült befektetőt találni, csődbe ment a patinás francia klub

Francia labdarúgás
24 perce

Nem szurkoló, a magyar megyei meccsen malac szaladt be a pályára – VIDEÓ

Magyar foci
51 perce

US Open: sikerrel vették a magyar hölgyek az első selejtezőkört

Tenisz
52 perce

Liga 2: otthon vesztett erdélyi rangadót a Sepsi OSK

Minden más foci
1 órája

Rendhagyó edzőtábort tart a női futballválogatott

Magyar válogatott
1 órája

Megható üzenetet kapott fiától Neymar a katasztrofális vereség után

Minden más foci
1 órája

Vízilabda: győzelemmel nyitott az U18-as fiúválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Átigazolások: légiósok távoztak – Raul Gustavótól, Pozeg Vancastól és Sanicanintól is elbúcsúzott a klubjuk

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik