Manchester United: a De Geát védő Schmeichel csalódott az angolokban

Vágólapra másolva!
2012.03.02. 22:33
Címkék
Peter Schmeichel szerint Angliában igazságtalanul és túl korán kapott kemény kritikákat David de Gea, a Manchester United kapusa. A klub legendája sokra tartja a fiatal spanyol játékost, aki a megpróbáltatások ellenére kezdi bizonyítani, hogy igenis megéri a pénzét.

De Gea még 21 éves sem volt, amikor tavaly nyáron a Manchester United megvette az Atlético Madridtól. A „vörös ördögök” majdnem 20 millió fontot fizettek érte, ráadásul nem kisebb játékost, mint a visszavonuló Edwin van der Sart kellett pótolnia. Az elvárásoknak eleinte nem tudott megfelelni, több nagy hiba rontotta teljesítményét, az utóbbi időben azonban bravúrok sorozatát mutatta be a Chelsea, az Ajax és a Norwich City ellen.

A United korábbi kapusklasszisa, Peter Schmeichel szerint De Geát az ellenséges közeg is hátráltatta manchesteri pályafutása legelején.

„A média már azelőtt ítélkezett róla, hogy lejátszotta volna első mérkőzését – nyilatkozta a dánok Európa-bajnoka. – Húszévesen, egy idegen országban, a nyelvet nem beszélve és a világ legnagyobb klubjában játszani nem könnyű. Borzasztóak voltak ezek a kritikák. Ez nem jellemző Angliára, én nem ezt tapasztaltam ebben az országban. Nagyon sajnáltam őt, mivel Anglia számomra a fair playről szól, és nem találkoztam olyan esettel, hogy az angolok úgy bánjanak valakivel, mint vele. Minden kezdet nehéz, és ha minden nap azt olvasod az újságban, hogy ilyen meg olyan rossz vagy, akkor egy idő után már te magad is elhiszed. Rendkívüli személyiség és lelki erő kell ahhoz, hogy ezt feldolgozd, de neki sikerült. Bebizonyította az embereknek, hogy igenis jó kapus.”

Legfrissebb hírek

Ugalde távozott? Megvan a Tatabánya új vezetőedzője

Kézilabda
1 perce

Messi és többiek: íme, a klub-vb A-csoportja

Minden más foci
11 perce

Romano is úgy értesült, ahogy az NS – rekordeladásról ír Pécsi Ármin ügyében

Labdarúgó NB I
22 perce

Az MLSZ megerősítette: elfogadták a fehérváriak beadványát, haladékot kaptak a nevezésre az NB II-es klubok

Labdarúgó NB II
48 perce

NS-infó: Pécsi Ármin Angliába utazott – a Liverpoollal tárgyal

Labdarúgó NB I
1 órája

Új vezetőedzővel és új vezetői struktúrával akarja feledtetni az elmúlt idényt az Alba Fehérvár

Kosárlabda
1 órája

A Bournemouth tartja magát Kerkez 45 millió fontos kivásárlási árához

Angol labdarúgás
1 órája

Tizenkilencen utaznak a férfi vízilabda-válogatott olasz-horvát túrájára

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik