London 2012: walesi, skót és északír felháborodás a közös focicsapat miatt

Vágólapra másolva!
2011.06.22. 12:18
Címkék
Általános felháborodást váltott ki tegnap a hír, miszerint a 2012-es olimpián közös brit labdarúgócsapat indul. A Walesi, a Skót és az Északír Labdarúgó-szövetség állítja: nem született megegyezés az ügyben, sőt velük még csak nem is egyeztetett az Angol Labdarúgó-szövetség (FA).

Mint ismeretes, tegnap a Brit Olimpiai Bizottság (BOA) bejelentette: közös brit labdarúgócsapat indul a 2012-es londoni ötkarikás játékokon, ám úgy tűnik, ezt előzetesen nem egyeztették az érintett országok labdarúgó-szövetségeivel.közös brit labdarúgócsapat indul a 2012-es londoni ötkarikás játékokon, ám úgy tűnik, ezt előzetesen nem egyeztették az érintett országok labdarúgó-szövetségeivel.

„A skót, a walesi és az északír szövetség egyaránt ellenzi a közös brit labdarúgócsapat ötletét a 2012-es londoni olimpián. Régóta ismert a tiltakozásunk oka, miszerint szeretnénk megvédeni és tiszteletben tartani a nemzeti szövetségek autonómiáit. Ennek értelmében nem tudjuk támogatni az FA javaslatát" – szólt a mindhárom szövetség elnöke által aláírt közlemény.

Legfrissebb hírek

Curling vegyes páros olimpiai selejtező: vereséggel kezdtek a magyarok

Téli sportok
3 perce

Barátja féken tartására készül a rutinos Szabó János

Labdarúgó NB I
14 perce

Wembanyama visszatért, a Spurs az OKC-t legyőzve bejutott az NBA-kupa döntőjébe – videó

Amerikai sportok
25 perce

A 100. NB I-es mérkőzésére készülő Szuhodovszki Soma: Volt, hogy elkényelmesedtem

Labdarúgó NB I
55 perce

A németek másodszor vagy a norvégok ötödször? – jön a női kézi-vb döntője

Kézilabda
1 órája

Banai Dávid: Ezt a fél szezont ez a győzelem sem teszi szebbé

Labdarúgó NB I
1 órája

Pavlova és Sviatchenko győzött párosban a négy nemzet műkorcsolya- és jégtáncbajnokságon

Téli sportok
9 órája

A Liverpool megerősítette Slot állását; Szuhodovszki Soma a Fradi ellen jubilálhat

E-újság
9 órája
Ezek is érdekelhetik