Jol: Tudtam, hogy visszatérek - mint Schwarzenegger

Vágólapra másolva!
2011.06.22. 07:44
null
Martin Jol visszatért Angliába (Fotó: Action Images)
Címkék
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Fulham új menedzsere, Martin Jol elmondta: mindig is tudta, hogy egyszer majd visszatér Angliába. Beszélt a Tottenhamhez fűződő viszonyáról, illetve arról is, mikor döntötte el, hogy a Fulham edzője lesz.

 

„Mindenki tudta, hogy szerettem volna visszatérni Angliába. Megmondtam, amikor elmentem, hogy vissza fogok térni – pont úgy, ahogyan Arnold Schwarzenegger mondta a Terminátorban” – viccelődött a holland szakember a The Independentnek.

Jol természetesen új klubjáról, a Fulhamről is beszélt: „Azt gondolom, a Fulham tradicionális klub, akárcsak a Spurs, a West Ham, vagy mint a többi londoni együttes. Jó benyomást tett rám, amikor a Tottenhammel itt jártam. A Fulhamnél is boldogok, én is boldog vagyok, és remélhetőleg ez így is marad még négy vagy öt évig.”

Az 55 esztendős edző a Fulham közeljövőjéről is beszélt: „Másodjára, vagy harmadjára szerepelhet a Fulham valamely európai kupasorozatban, ezért már június elején el kellett kezdenünk a felkészülést. Ezt nem tartom túl jó dolognak, de volt már hasonló problémám az Ajaxnál, és megoldottam.”

És hogy hogyan került a Fulham látókörébe Jol? „Néhány héttel Mark Hughes menesztése után beszéltem a klub elöljáróival. Akkor döntöttem el, hogy visszatérek, és elfogadom a klub ajánlatát."

De mit szólt Martin Jol lépéséhez korábbi csapata, a városi rivális Tottenham? „Nagyon jó a kapcsolatom Daniel Levyvel (a Tottenham elnöke – a szerk.), nem hiszem, hogy bármilyen probléma lenne amiatt, hogy most a Fulham edzője lettem."

Természetesen a Fulham keretéről is beszélt a Spurs volt trénere: „Ez egy nagyon jó keret sikerre éhes fiatalokkal, kiegészítve olyan játékosokkal, mint például Moussa Dembélé, akit jól ismerek Hollandiából. Négy vagy öt futballista elhagyta a klubot, az ő pótlásukat feltétlenül meg kell oldanunk – ezért több labdarúgó is érkezni fog még a nyáron."

Legfrissebb hírek

Curling vegyes páros olimpiai selejtező: vereséggel kezdtek a magyarok

Téli sportok
3 perce

Barátja féken tartására készül a rutinos Szabó János

Labdarúgó NB I
13 perce

Wembanyama visszatért, a Spurs az OKC-t legyőzve bejutott az NBA-kupa döntőjébe – videó

Amerikai sportok
25 perce

A 100. NB I-es mérkőzésére készülő Szuhodovszki Soma: Volt, hogy elkényelmesedtem

Labdarúgó NB I
55 perce

A németek másodszor vagy a norvégok ötödször? – jön a női kézi-vb döntője

Kézilabda
1 órája

Banai Dávid: Ezt a fél szezont ez a győzelem sem teszi szebbé

Labdarúgó NB I
1 órája

Pavlova és Sviatchenko győzött párosban a négy nemzet műkorcsolya- és jégtáncbajnokságon

Téli sportok
9 órája

A Liverpool megerősítette Slot állását; Szuhodovszki Soma a Fradi ellen jubilálhat

E-újság
9 órája
Ezek is érdekelhetik