Németh Krisztián két góllal vette ki a részét a Liverpool győzelméből - videó!

Vágólapra másolva!
2009.07.26. 15:31
Címkék
Az Ázsiában edzőtáborozó Liverpool felkészülési mérkőzésen 5–0-ra győzött Szingapúr ellen, és ami még fontosabb, Németh Krisztián két góllal járult hozzá a „vörösök” magabiztos győzelméhez, míg a második félidőre beálló Gulácsi Péter kapott gól nélkül zárta a találkozót.
Németh csak látszólag maradt háttérben: két góljával a Liverpool legeredményesebbje volt
Fotó: Reuters
Németh csak látszólag maradt háttérben: két góljával a Liverpool legeredményesebbje volt
Németh csak látszólag maradt háttérben: két góljával a Liverpool legeredményesebbje volt
Fotó: Reuters
Németh csak látszólag maradt háttérben: két góljával a Liverpool legeredményesebbje volt

Már a 7. percben megszerezhette volna a vezetést a Liverpool – David Ngog passza után Ryan Babel lövését védte Hassan Sunny –, ehhez képest csak az első játékrész hosszabbításában született meg az első gól, amikor Andrij Voronin megpattanó lövése utat talált a szingapúri kapuba.

A második félidőre már egy magyar játékos, nevezetesen Gulácsi Péter is kifutott a pályára, a magyar kapus, mint később kiderült, hiba nélkül látta el feladatát a neki jutó 45 perc alatt.

Az 55. percben Riera duplázta meg az angolok előnyét – Javier Mascherano jegyezte ezúttal a gólpasszt –, ám igazán csak az utolsó fél órára pörgött fel Rafa Benítez csapata. Ebben pedig nagy szerepe volt a csereként beálló játékosoknak, köztük Németh Krisztiánnak is.

A magyar csatár többek között Fernando Torres és Dirk Kuyt társaságában lépett pályára, és nem sokáig tétlenkedett, alig több mint tíz perccel később már gólnak örülhetett. Dirk Kuyt csapott le egy labdára a félpálya környékén, felfutott vele, majd középre adása után Németh higgadtan helyezett mintegy 12 méterről a jobb alsó sarokba.

NÉMETH KRISZTIÁN ELSŐ GÓLJA



Kuyt ezen a mérkőzésen újfent bizonyította, hogy a gólszerzés mellett az előkészítés sem áll tőle távol, előbb ugyanis Torresszel rúgatott egy gólt, majd a 83. percben ismét Németh Krisztiánt találta meg egy pontos beadással. A tizenhatos jobb oldalán helyezkedő holland játékost az ugyancsak csereként beálló Dani Pacheco játszotta meg remek labdával, Kuyt félmagasan középre lőtte a labdát, és Németh szép mozdulattal fejelt a léc alá, beállítva a 0–5-ös végeredményt.

NÉMETH KRISZTIÁN MÁSODIK GÓLJA



FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Szingapúr–Liverpool 0–5 (Voronin 45+1., Riera 55., Németh 73., 83., Torres 79.)
Legfrissebb hírek

Ülőröplabda Eb: a nőknél olasz, a férfiaknál bosnyák címvédés Győrben

Röplabda
4 perce

Döntőbe jutott a TF női csapata az egyetemi röplabda Eb-n

Röplabda
12 perce

Érdi Mária: Elég erős vagyok, és készen állok versenyezni

Egyéb egyéni
51 perce

Hamilton: Teljesen hasznavehetetlen vagyok, a csapatnak valószínűleg versenyzőt kellene cserélnie

F1
54 perce

Guardiola és új kisfőnöke elköltött 200 millió eurót a megújulás jegyében

Angol labdarúgás
1 órája

NB I: Diósgyőr–Zalaegerszeg

Labdarúgó NB I
1 órája

Superliga: Arges–Csíkszereda

Minden más foci
1 órája

Charles Leclerc meglepte a McLarent, az övé az első rajthely a Hungaroringen

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik