
Vajon meg tudják-e állítani Drogbát és a Chelsea-t

Vajon meg tudják-e állítani Drogbát és a Chelsea-t
A Peter Kenyon által meghirdetett “most már aztán tényleg nem szórjuk a pénzt” politika természetesen csak porhintés volt és a kékek máris igen komoly neveket húztak be a játékospiacról. Ahogy az várható volt Londonba költözött az egyetlen Chelsea szintű ukrán focista, az angolul megtanulni kívánó Andrij Sevcsenko (mintha Milánóban nem lenne nyelviskola), valamint a vb-n nem túl sokat mutató, de megkérdőjelezhetetlen képességekkel rendelkező Michael Ballack.
Mindenképpen meg kell említeni az új Pelének tartott mindössze 20 esztendős támadó középpályás Mikelt, valamint a van Basten által holland válogatottnak“ csábított” Salomon Kalou-t ( a csatár még nem kapta meg a holland állampolgárságot, sőt az is kérdéses hogy valaha egyáltalán pályára léphet az Oranje színeiben). A sztárok érkezése előtt is bivalyerős keret így joggal tekinthető a bajnoki cím első számú várományosának. A kérdés csak az, hogy fér majd el ennyi támadó szellemű focista egy csapatban!?

A vb-n egymás ellen, Manchesterben egymásért kell harcolniuk
De ki akadályozhatja meg a címvédésben José Mourinho együttesét?
Kihívót találni természetesen nem nehéz feladat, de azok közül kiválasztani az első számút, na az már igencsak lehetetlen vállalkozásnak tűnik.
A
Manchester United eddig nem igazolt nagy nevet, de az Old Trafford közönsége számára a bajnoki cím megszerzése mindenképpen a reális célkitűzések közé sorolható. A vörös ördögök leginkább akkor erősödhetnek, illetve maradhatnak erősek, ha meg tudják tartani elkívánkozó sztárjaikat. Több nagy klubnál is felvetődött a Rooneyval szópárbajba keveredett Cristiano Ronaldo neve, és a tavaly előtti manchesteri év játékosa, az argentin Gabriel Heinzét is szóba hozták más egyesületekkel. Kulcskérdés még, hogy a csapat hogyan tudja pótolni a 2001 óta a klubbot szolgáló, ám idén kegyvesztetté vált Ruud van Nistelrooyt.
Potenciális kihívó még a városi rivális, a BL-döntős
Arsenal is. Az ágyúsoknak sikerült megtartaniuk a jelen kor talán legjobb csatárát, a francia Thierry Henry-t, aki hihetetlen klubhűségről tanúbizonyságot téve utasította vissza a Barcelona ajánlatát és hosszabbította meg jövőre lejáró szerződését.

1995-ben kezdődött és legenda lett belőle
Mondhatnánk hogy az Arsenal ereje az állandóságban rejlik, azonban az idei szezonnal két korszak is lezárult. Új stadionba költözött a csapat és ezzel búcsút intettek a legendás Highburynek, valamint a stadionnal együtt visszavonul a lassan élő legendának számító Dennis Bergkamp. A holland csatár a világ futballjának is kiemelkedő alakja volt az elmúlt majdnem 20 évben, és valószínűleg minden idők egyik legjobb játékosa, aki nem kapott Aranylabdát. De érkezők is vannak Arséne Wenger együttesében, illetve egy nagy nemzetközi név öltözik piros-fehérbe a jövő szezontól. Ő nem más mint a cseh válogatottal kissé beégett Tomás Rosicky, aki Dortmundból teszi át székhelyét az angol fővárosba. Az mindenképpen elmondható a csapatról, hogy a francia menedzser olyan fiatalokkal dolgozik, akik mérkőzésről – mérkőzésre fejlődnek, méghozzá hatalmas léptékben. Ha ez az ütem a nyári felkészülés alatt nem törik meg, bizony újra a bajnokesélyesek között számolhatunk az Arsenallal.
Nem ejtettünk szót még a
Liverpoolról, a csapatról, amely valamilyen oknál fogva mostanában képtelen bajnoki címet szerezni. Pedig Steven Gerrard személyében talán a legjobb angol futballista kergeti a labdád hétről-hétre az Anfield Road-on. Talán idén másképp lesz és nem csak a hazai, illetve nemzetközi kupákban alkot maradandót a liverpooli együttes.
Összességében elmondható, hogy ugyan három komoly kihívója van a címvédő Chelsea-nek, de talán pont az kedvezhet a kékeknek, hogy ezek a csapatok egymástól fognak pontokat elvenni és nem lesz egy kiemelkedő üldözője a bajnoknak.
Vagy mégis…