NHL: a San Jose Sharks először jutott be a nagydöntőbe

2016.05.26. 08:09
Nagyüzem a palánknál (Fotó: Reuters)
A klub 25 éves története során első alkalommal jutott be az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) nagydöntőjébe a San Jose Sharks, amely a Nyugati főcsoport döntőjének hatodik felvonásán otthon nyert három góllal a St. Louis Blues ellen, így összesítésben 4–2-vel lett övé az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharca.

Mindhárom harmad elején betalált a Sharks – Joel Ward kétszer is villant –, amely a 49. percre négygólos előnybe került. Innen már nehéz a visszaút az ellenfél számára, a Bluesnak sem volt. Bár a vendégek két gólt szerezve az 57. percre feljöttek kétgólos hátrányra – Vladimir Taraszenko duplázott –, 20 mp-cel a vége előtt üres kapus góllal a San Jose beállította a végeredményt.

A Keleti főcsoport döntőjében hat mérkőzés után 3–3-ra áll a Pittsburgh Penguins–Tampa Bay Lightning párharc.

NHL, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS
San Jose Sharks–St. Louis Blues 5–2
(1–0, 1–0, 3–2)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a San Jose javára