NFL: ligatörténeti klasszikust alkotott a Rams és a Chiefs

2018.11.20. 06:57
Jared Goff (jobbra) fogadja Patrick Mahomes gratulációját (Fotó: Los Angeles Rams Twitter)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) történetének legszebb lapjaira kívánkozik a kedd hajnali mérkőzés, amelyen a Los Angeles Rams 54–51-re legyőzte vendégét, a Kansas City Chiefs legénységét.

A két kiváló formában lévő, a rangadót egyformán kilenc győzelemmel és egyetlen vereséggel váró csapat lehengerlő támadóformát mutatott a fordulatos csatában, így ez lett az NFL történetének első olyan mérkőzése, amelyiken mindkét csapat elérte az ötvenpontos határt. (Hétfő estig 216 legalább ötvenpontos produkciót regisztráltak a ligában, értelemszerűen mindegyik győzelmet ért.)

Bár az idény pontokban leggazdagabb mérkőzésén nem eredményezett győzelmet Patrick Mahomes teljesítménye, azért ne hagyjuk szó nélkül: a Chiefs vezére 478 passzolt yarddal zárt és olyan sok (6) TD-passzt adott, mint korábban senki a Monday Night Football történetében – igaz, az összképet három interception (egyéni „rekord”) árnyalja..

A tizedik győzelmét elkönyvelő Rams soraiban Jared Goff 413 yardot és 4 TD-passzt produkált.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2018-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Aki azonban azt hinné, hogy a védelmek meg sem jelentek a meccsen tévednek, hiszen Aaron Donald például két labdavesztést is kierőszakolt Mahomeson, ebből pedig előbb védőtársa, Samson Ebukam szerzett touchdownt, majd a támadósor is büntetett. De ha már Ebukam, volt neki egy 25 yardos interception utáni hatpontosan is! A túloldalon Allen Bailey volt a nagymester, ő előbb csapattársainak, majd a hajrában saját magának harcolt ki TD-t egy fumble után.

A Chiefs 0–13 után 17–16-ra fordított, innen 23–17 lett a házigazdának, majd egál a nagyszünetre, egy-egy TD után pedig 30–30-ra módosult az állás. A Rams ezután 40–30-ra ellépett, de a negyedik negyedben a Kansas City egy perc alatt fordított Tyreek Hill és Bailey touchdownjával (40–44), hogy aztán még három fordulattal később a Chiefs 54–51-nél a győzelemért támadhatott, kétszer is, de Mahomes kétszer is eladta a labdát.

Hillt mindenképpen ki kell még emelni, neki 10 elkapásból 215 yardja és két TD-je lett, Travis Kelce 127 yardot és egy TD-t, Chris Conley 74 yardot és két TD-t tett a közösbe, Kareem Hunt pedig összesen 111 (70 futott, 41 elkapott) yardot és egy TD-t jegyzett.