Bostonban robogó Bikák, Bryant ismét negyven fölött

Vágólapra másolva!
2012.01.14. 10:58
null
A Lakers sztárja, Kobe Bryant ismét negyven pont fölött termelt (Fotó: Action Images, archív)
Címkék
Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) újabb mozgalmas játéknapon van túl, ami után azt mondhatjuk, kezdenek kirajzolódni bizonyos erőviszonyok. A Miami újabb veresége meglepő lehet, de sokkal mérvadóbb, hogy a Boston Celtics már egymás után harmadszor bukott hazai pályán rangadót, az ellene diadalmaskodó Chicago Bulls pedig tovább robog a Keleti főcsoport élén, immár jelentős előnnyel a Miamival szemben. Kobe Bryant újabb, zsinórban harmadik negyven pont fölötti teljesítményéről is megemlékezünk – lássuk a játéknap összes találkozójának összefoglalóját!

Toronto Raptors–Indiana Pacers 90–95

Ezen a mérkőzésen nem kevés egyedi esemény történt, azon felül, hogy pontosan annyival nyert a Pacers Torontóban, mint tette azt két héttel ezelőtt az első Kanadában rendezett idei találkozásuk alkalmával. Tyler Hansbrough a szemsérülését kiheverve speciális védőszemüvegben lépett pályára, nagyjából mostanra szokta meg az új kelléket, remek teljesítménnyel szállt be a padról (13 pont, 6 lepattanó). Nála már csak George Hill játszott nagyobbat a cserék közül, ő 22-őt szórt és a legjobb Indiana-mezben lejátszott találkozóján van túl. Kellettek is tőle a pontok, mivel Danny Granger már az első félidőben befejezte a mérkőzést, miután ráfújták a második technikait is. Az Andrea Bargnani nélkül kiálló Raptors viszont az újra remeklő DeRozannal és a 20 egységet megint elérő Barbosával sem tudta jól lehozni a végjátékot 90 – 90 után, többek közt egy Magloire homály(!) büntetőnek köszönhetően.

A Raptors legjobbjai: DeRozan 23, Barbosa 20, Calderon 15.

A Pacers legjobbjai: Ge. Hill 22, Hibbert 15, Da. West-Hansbrough 13-13.


Philadelphia 76ers–Washington Wizards 120–89

Spencer Hawes tudta vállalni a játékot a hazaiaknál, Andray Blatche viszont nem öltözhetett be vállfájdalmai miatt az egyébként is harmatgyenge fővárosi gárdában. Az első félidőben azért megmutatta a hazai pályán még veretlen Sixers, hogy ki az úr a háznál, de igazán csak a harmadik negyedben roppantotta meg az Andre Iguodala vezette védelem a Washingtont, melyben John Wall egyre gyengébben játszik. A tavalyi 1/1-es ma csak 7 pontot, 5 lepattanót és 5 gólpasszt tudott felmutatni, ráadásul 5 labdát el is adott.

A legtöbbet mondó kritika Flip Saunders edzőre nézve, hogy Rashard Lewis volt most is csapata legjobb dobója a maga 16 egységével, az egyébként borzasztóan motiválatlan és hatalmas szerződéssel rendelkező bedobó szépen elveszi a helye a tehetséges újoncduótól, Jan Vesely 1 lepattanót tudott most felmutatni a pozitív kategóriákban, Chris Singleton 4-et dobott. Ez utóbbi számsor pedig mindent elárul arról, hogy milyen „tudatosan" építkezik a Wizards az utóbbi években... A hazaiaknál a 26 pontos idénycsúccsal jelentkező Meeks volt a legjobb, 11-ből 10 mezőnydobását értékesítette, a triplavonalon túlról 7-szer próbálkozott, 6-szor be is talált. Holnap „visszavágó" Washingtonban!

A 76ers legjobbjai: Meeks 26, L. Williams 19, Iguodala-Brand 13-13.

A Wizards legjobbjai: Lewis 16 pont, Jo. Crawford-Seraphin 12-12.

Charlotte Bobcats–Detroit Pistons 81–98

Nagyon nagy gondok vannak Charlotte-ban, legalábbis az idényt biztatóan kezdő Bobcats lába alól teljesen kezd kicsúszni a talaj. A 22 pontos karriercsúcs-beállítást elérő Jonas Jerebko húzta harmatgyenge Pistons valósággal átgyalogolt Paul Silas csapatán, melynek ez volt az egymásután elszenvedett hatodik kudarca. A svéd bedobó mellett megint a két ifjonc, a 19 pontot és 5 lepattanót hozó Monroe és a dupla duplát hozó Knight (13 pont, 10 lepattanó) alkotott maradandót. A hazaiaknál csak a másodszor kezdő center, Mullens 18 pontja és 7 lepattanója, valamint Kemba Walker lendületes játéka és a közösbe betett 16 egysége emelhető ki a 13 gólpasszt kiosztó DJ Augustin mellett.

A Bobcats legjobbjai: Mullens 18, K. Walker 16, T. Thomas-DJ White 10-10.

A Pistons legjobbjai: Jerebko 22, Monroe 19, B. Gordon 14.

Boston Celtics–Chicago Bulls 79–88

Egy újabb hazai rangadó, egy újabb kiábrándító első félidő, egy újabb nagy, de végül sikertelen feltámadás, egy újabb vereség. A mérkőzés krónikája akár ennyiben is megfogalmazható lenne a hazaiak szemszögéből. Egy 26–13-as első negyedbeli vezetéssel megadta az alaphangot a derbinek a Bulls, melynek edzője, Tom Thibodeau két éve még a Celtics sikeréért küzdött. Derrick Rose visszatért egynapos kihagyása után, a tőle érkezett 25 pontos, 7 gólpasszos performansz és a látványos zsákolások jelezték: nincs komolya baja a tavalyi MVP-nek. A Brandon Basst is kezdőbe állító fehér-zöldek új szerkezeti felállással próbálkoztak, de ez rövidtávon csődöt mondott.

A Paul Pierce, Luol Deng párharc csúnya véget ért a bostoniak nézőpontjából, az angol-szudáni bedobó 21-et szórt, ami mellett még 16 lepattanót is összeszedett, eközben a teljes edzőtábort kihagyó Celtics-kapitány mozgását rossz volt nézni is, a 12-ből 3-as mezőnymutató-hatékonyságról nem is beszélve. Sokan azt hihették 20 pont feletti vendég fórnál, hogy vége a mérkőzésnek, ám a Dooling nélkül felálló hazai hátvédsor még visszahozta a Bostont egy pontra, onnantól viszont Rose visszavette az irányítást és szépen lehozta csapatának a végjátékot. A Bulls tovább robog Kelet élén, a Celtics pedig zsinórban három vesztett hazai találkozó után próbálkozhat meg a javítással 24 órával később a Pacers vendégeként.

A Celtics legjobbjai: R. Allen 16, Rondo 14, Pierce 13.

A Bulls legjobbjai: Rose 25, Deng 21, Boozer 12.

New Orleans Hornets–Minnesota Timberwolves 80–87

Ricky Rubio először kapott kezdőként szerepet az NBA-ben, nem is vallott szégyent 12 pontjával és 9 gólpasszával, amit még 6 lepattanóval, illetve 3 szerzett labdával is megfűszerezett, ám nem ő, hanem a 34 pontos, 15 lepattanós dupla duplát szállító Kevin Love lett a hős New Orleansban. A vajkezű erőcsatár zsinórban 17(!) büntetőt értékesített, igaz az utolsót kihagyta a vonalról, de higgadtságával megnyerte csapatának ezt a derbit a végjátékban. Az nem rossz ómen a Hornetsnek, ha Belinelli 20 pontot dob – kivétel akkor, ha ezzel magasan ő a legeredményesebb a csapatban. Most éppen ez történt, az olasz mellett csupán a 16 pontot szóró és 14 lecsorgó labdát elhozó Okafor dicsérhető, a Kaman, Landry duó méreteset betlizett. „Öröm az ürömben", hogy közben a tartalék center, Gustavo Ayon is megmutatta, hogy megállja a helyét az NBA-ben több és spanyolországi brillírozás után. Gordon és Ariza nélkül is tisztes produkciót nyújtott a New Orleans, de ma a Barea, Beasley párost nélkülöző Minnesota nem esett össze a nyomás alatt.

A Hornets legjobbjai: Belinelli 20, Okafor 16, Summers 11.

A Timberwolves legjobbjai: Love 34, Ridnour 13, Rubio 12.

Houston Rockets–Sacramento Kings 103–89

A 25 pontos és újfent tripla dupla közelben (9 lepattanó, 7 gólpassz) járó Kyle Lowry mellett két egykori Kings játékos intézte el a Sacramentót ma este Texasban. A Marcus Thornton távollétében leginkább Tyreke Evans ponterősségére építő vendégek a második félidő első szakaszáig jól tartották magukat, de aztán jött Samuel Dalembert és 21 pontjával, 16 lepattanójával, illetve 4 blokkjával szétszedte a tavalyi klubját, talán még soha nem láttuk ennyire motiváltan játszani a kanadai-haiti centert. Kevin Martin, aki két éve még a Kings franchise playere volt nem dobott sokat (13 pont), de mindig jókor szólt hozzá a mérkőzéshez. Az utolsó 15 percben nagyon megverte a Rockets a kaliforniaiakat, Chuck Hayes hiányában nagy volt a lyuk védekezésben a gyűrű alatt a Sacramentónál.

A Rockets legjobbjai: Lowry 25, Dalembert 21, Kev. Martin 13.

A Kings legjobbjai: Evans 27, I. Thomas 13, Greene-Garcia 11-11.

Dallas Mavericks–Milwaukee Bucks 102–76

A vártnál sokkal simábban intézte el a Mavericks a Mike Dunleavy és Andrew Bogut nélkül érkező keleti gárdát. A találkozó nagyjából ott dőlt el, amikor kiderült, hogy az ausztrál center ma nem állhat Scott Skiles mester rendelkezésére, a dallasiakat sokkal kevésbé sújtotta Jason Kidd hiányzása. A találkozón mindössze 7 mezőnydobást eleresztő, 11 pontig jutó Dirk Nowitzki megszerezte pályafutása 23 000. pontját is a ligában, de ha már az egyéni teljesítményekről beszélünk, akkor a francia Beaubois 15 egysége, vagy a 16-ot szóró Vince Carter zsákolásai tették a legkellemesebb benyomást a hazai publikumra. A vendégeknél csak a két irányító(!), Jennings és Livingston jutottak el a két számjegyű ponttermésig.

A Mavericks legjobbjai: Terry 17, V. Carter 16, Beaubois 15.

A Bucks legjobbjai: Jennings 19, Livingston 15, Ilyasova 9.

San Antonio Spurs–Portland Trail Blazers 99–83

Két olyan gárda találkozott egymással, mely jellemzően hazai pályán remekel, idegeben viszont annyira nem jönnek a sikerek számukra. A Portland a vereséget leszámítva sem jött ki jól ebből a túrából, ugyanis Marcus Camby bokája csúnyán kifordult, a center nem is térhetett már vissza a hajrára, a Blazers egyébként is vékony ötös posztja ezennel még inkább meggyengült. A legnagyobb gond ott volt a vendégeknél, hogy a Batum és Crawford fémjelezte kispadtól most nem jöttek a pontok, így hiába Aldridge és a dupla duplázó Wallace (12 pont, 12 lepattanó) remek egyéni produkciója. A Spurs Tony Parker 20-asára épített elsősorban, de a kis francia jól is irányított, 9 gólpasszt osztott ki a társaknak.

A Spurs legjobbjai: T. Parker 20, Splitter 14, Blair 13.

A Blazers legjobbjai: Aldridge 29, Felton 13, G. Wallace-Matthews 12-12.

Phoenix Suns–New Jersey Nets 103–110

Az eddig idegenben teljesen reménytelenül szereplő Nets kihasználta, hogy a hazaiaknál nem léphetett pályára a Steve Nash, Grant Hill duó, kisebb sérüléseiket pihentetvén. Deron Williams eddigi legjobb performanszát hozta New Jersey játékosként, 35 pontot szórt és 14 gólpasszt osztott ki, a harmadik negyedben ő vezényelte le azt a rohamot, amivel megfordult a meccs addigi menete. Az akkor 10 egységnyi előnyt kiharcoló keleti kiscsapat utána már jól is gazdálkodott a fórral, az amerikai válogatottba is behívott irányító egyébként 9-ből 6 tripláját értékesítette, az összeset fontos pillanatokban juttattat a gyűrűbe. Rajta kívül az újonc Marshon Brooks is egy újabb 20 pontos estén van túl, Anthony Morrow pedig bedobta azt a triplát, amivel gyakorlatilag lezárta a találkozót a Nets. A másik oldalon Gortat 20 pontja és 10 lepattanója jól mutat, ahogy Ronnie Price 18-as karriercsúcsa is, de ma a két vezér nélkül nem volt elég rutin és fantázia a hazaiakban ahhoz, hogy megnyerjék ezt az összecsapást.

A Suns legjobbjai: Gortat 20, R. Price-Dudley 18-18.

A Nets legjobbjai: D. Williams 35, Brooks 20, Morrow 16.

Miami Heat–Denver Nuggets 104–117

Miután a Miami Heat két hosszabbításban elvesztett derbi után érkezett Denverbe, sokan úgy vélték, LeBron James és társai minden dühüket kitöltik majd az egyébként elég erős és hazai pályán mindig is jól szereplő Danilo Gallinariékon. Ám végül nagyon nem így lett, egy első negyed végi rohanással nyilvánvalóvá tette a Nuggets, hogy szeretné magabiztosan megvédeni a várat és a főleg védekezésben fáradtan mozgó keleti szuperhatalom onnantól kezdve nem tudott már egy jelentősebb futást sem levezényelni, a harmadik játékrész elején pedig teljesen kicsúszott a vendégek kezéből a találkozó. A nagyobb probléma, hogy Dwyane Wade is lesérült, várhatóan nem egy mérkőzést kell majd kihagynia a kiváló hátvédnek, ami borzasztóan rossz hír a floridai szurkolóknak.

James 35 pontja mellett a többiek nem igazán tudtak felnőni a feladathoz, bár maga LeBron is megint a legrosszabbkor hibázott a büntetővonalról. A hazaiaknál ezzel szemben egy sor kiválóan játszó embert tudnánk listázni, akiknek az élén egyértelműen a 24-et szóró Ty Lawson volt, ahhoz képest, hogy egy lábsérülés után jött vissza, fantasztikusan mozgott az irányító. A 25 triplakísérletből 12-őt beszóró Denver ezen az estén valósággal leiskolázta a Miamit, a Heat sztárjai eléggé frusztráltnak tűntek, ami érthető is az ő helyzetükben.

A Nuggets legjobbjai: Lawson 24, Nené 17, Fernandez-Harrington 15-15.

A Heat legjobbjai: James 35, Bosh 17, Cole 13.

Los Angeles Lakers–Cleveland Cavaliers 97–92

A Lakers egy igazi húzd meg, ereszd meg meccset játszott a mindig stabil, de egyre több vereséget gyűjtő Clevelanddel. A Cavaliers ugyan tegnap nyerni tudott a Suns vendégeként, de azért a Staples Centerben diadalmaskodni már egy fokkal nehezebb feladatnak tekinthető. Főleg akkor, ha Kobe Bryant ennyire ihletett formában pattogtat, ma is 42 pontot szórt, egyszerűen nem lehetett mint kezdeni a fantasztikus hazai kulcsemberrel. A másik oldalon szokás szerint Irving húzta a szekeret, de míg az egyébként is dupla annyit szóró Lakers-sztárnak volt két dupla duplázó segédje Pau Gasol és Andrew Bynum személyében, addig a Cavaliers kiegészítőemberei alig érték el a két számjegyű dobóteljesítményeket.

A Lakers legjobbjai: Bryant 42, Gasol 19, Bynum-Barnes 15-15.

A Cavaliers legjobbjai: Irving 21, Sessions 12, Casspi-Varejao 11-11.

A nap hőse: Kobe Bryant zsinórban harmadik mérkőzésén is 40 pont felett termelt és mindháromszor szoros meccsen segítette győzelemhez csapatát. Érdekesség, hogy mindegyik alkalommal pont 31 mezőnykísérletre volt szüksége ehhez a mutatványhoz.

A nap lúzere: Dwyane Wade nem elég, hogy rosszul játszott, frusztrációját a játékvezetőkön próbálta levezetni, majd egy csúnya bokasérülést szedett össze, a csapata mindeközben egy újabb pofonba szaladt bele, ezúttal Denverben.

A JÁTÉKNAP TÍZ LEGSZEBB JELENETE

ALAPSZAKASZ
ALAPSZAKASZ, 20. JÁTÉKNAP
Philadelphia 76ers–Washington Wizards 120–89
Charlotte Bobcats–Detroit Pistons 81–98
Toronto Raptors–Indiana Pacers 90–95
Houston Rockets–Sacramento Kings 103–89
Boston Celtics–Chicago Bulls 79–88
New Orleans Hornets–Minnesota Timberwolves 80–87
Dallas Mavericks–Milwaukee Bucks 102–76
San Antonio Spurs–Portland Trail Blazers 99–83
Phoenix Suns–New Jersey Nets 103–110
Denver NuggetsMiami Heat 117–104
Los Angeles Lakers–Cleveland Cavaliers 97–92
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik