Vízilabda: centenáriumi póló a Szőnyi úton a válogatott sikerével

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.06.02. 18:23
Címkék
A centenáriumát tartó BVSC férfi pólós „vegyescsapata", vagyis több korosztályt átfogó gárdája és az olimpiai bajnoki címvédő vízilabda-válogatott találkozója jelentette a csúcspontját a 100. évfordulós ünnep csütörtöki sportprogramjának a Szőnyi úton.

A vasutascsapat jó félház előtt fogadta Kemény Dénes legénységét, amelyet ezúttal a szövetségi kapitány egyik segítője, Mátéfalvy Csaba irányított. A hazai „all-sztárok” társasága és a nemzeti gárda valóban nagyon barátságos jellegű mérkőzést vívott, már csak azért is, mert a 90-es évek négyszeres bajnok együttesének mestere, Gerendás György gardírozta alakulatot a válogatott vb-re készülő bő keretének néhány BVSC-s múltú játékosa is erősítette, így a két kapus, Szécsi Zoltán és Nagy Viktor, továbbá Gór-Nagy Miklós.

Az első gólt nem kevés idő elteltével, az első negyed vége felé a válogatott szerezte meg, méghozzá a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely révén, s az egygólos előny később nemcsak kitartott, de meg is duplázódott az ünnepi pólós randevú végére: győzött 12–10-re a válogatott.

Legfrissebb hírek

Böde négyszer is eredményes volt, a Paks gólzáporos meccsen nyerte meg a pályaavatót

Labdarúgó NB I
7 perce

Erős Gábor: Közel áll hozzám a klub filozófiája és mindaz, amit a Vasas képvisel

Labdarúgó NB II
33 perce

Kiderült, milyen néven indulhat az NB II-ben a Fehérvár

Labdarúgó NB II
46 perce

A csodák világának kapujában – az 1955-ös férfi kosár Eb, 2. rész

Képes Sport
1 órája

Női kajak négyesünk Európa-bajnok, Kopasz Bálint bronzérmes

Kajak-kenu
1 órája

Klub-vb: Brazília érdeklődik a 2029-es torna rendezése iránt

Klub-vb
1 órája

„Már nemcsak tartok valahová, hanem kezdek odaérni az európai elitbe” – Takács Boglárka

Atlétika
1 órája

Erste Liga: a döntőt telibe találtuk, de a tabella közepe szerzett meglepetéseket

Jégkorong
2 órája
Ezek is érdekelhetik