Reuters
Gór Nagy Miklós (jobbra) ölelésében Scherwitis nem érezhette magát a mennyországban
Reuters
Gór Nagy Miklós (jobbra) ölelésében Scherwitis nem érezhette magát a mennyországban
VÍZILABDA-EB, BELGRÁD:
Magyarország-Németország 20-10 (7-1, 4-4, 3-5, 6-0)
Belgrád, Tasmajdan uszoda, vezette: Csirics (szerb), Bonnay (francia)
A magyar góldobók: Kásás, Hosnyánszky 4-4, Biros, Molnár, Kiss G., Madaras, Varga Dénes 2-2, Varga Dániel, Fodor 1-1
Álomszerűen kezdte a mérkőzést a magyar válogatott. Annak ellenére, hogy Kemény Dénes csapata számára már nem volt igazán tétje a mérkőzésnek, hiszen már korábban bejutott az elődöntőbe, a magyar játékosok szép támadásokat vezettek.
A németek képtelenek voltak felvenni a magyarok ritmusát, jellemző, hogy csak az első negyed végén, 5-0-s állásnál voltak képesek először bevenni Szécsi hálóját. A játékrészben utána már csak magyar gólok estek, 7-1 lett a negyed vége.
A magyar együttes talán kissé megelégedett a biztos vezetéssel, ugyanis a második negyedet a mieink kezdték álmosabban. Német kapufával indult, majd utána két gólt is szerzett az ellenfél. Szerencsére utána magukhoz tértek a magyar fiúk, és kétszer ők is bevették a német kaput.
AZ NSO AJÁNLJA
- FÉRFI EB, BELGRÁD, 2006
- Férfi vb, Montreal, 2005
- 4. Férfi Világliga, 2005
- Férfiak, olimpia, Athén, 2004
- Férfi vb, Barcelona, 2003
- Férfi Eb, Szlovénia, 2003
- A verseny hivatalos honlapja
- Magyarok a férfi Európa-bajnokságokon, érmesek
- Vízilabda-lexikon
Az első negyedhez hasonló játékot azonban nem tudtak bemutatni, többször a koncentrációval is gond volt, mind a befejezéseknél, mind védekezésben.
Míg a második negyedet döntetlenre hoztuk, a harmadikban már jobbak voltak a németek, sőt, fel is jöttek két gólra. A mieinknek újra észbe kellett kapniuk, kissé megrázták magukat, és a negyed végére négy gólra növelték a vezetést.
Az utolsó negyed Kásás-góllal indult, majd Hosnyánszky némileg szerencsés találata után hat volt a különbség a két csapat között. Sőt, a folytatásban is csak magyar gólok estek (a negyedben összesen hat), a németek képtelenek voltak a hálóba találni. A magyar válogatott így mindegyik csoportmérkőzését megnyerte.
Kemény Dénes a meccsen több lehetőséget adott a fiataloknak (Varga Dénes, Hosnyánszky Norbert) és ők éltek is a lehetőséggel, szép gólokat szereztek.
Az elődöntőt péntek 18:45-kor játssza a magyar válogatott, az ellenfél egyelőre nem ismert.
KEMÉNY DÉNES KÉT MÉRKŐZÉSBEN GONDOLKODIK
"Ezen a mérkőzésen is jó formában játszottunk – kezdte értékelését a mérkőzés után Kemény Dénes szövetségi kapitány.
– Nagyon boldog vagyok, mert az élen végeztünk a csoportunkban, és egyenes ágon kerültünk be az elődöntőbe.
– Ez azt jelenti, hogy két napot pihenhetünk, amire nagy szükségünk van. Persze készülünk a soron következő mérkőzésekre is, amelyek nagyon keménynek ígérkeznek."
EDZŐK, AKIK JÁTÉKOSKÉNT IS NAGYOK VOLTAK
Négy olyan edző van a belgrádi férfi Európa-bajnokság szövetségi kapitányai között, aki játékosként is nyert világversenyt.
Elsőként az oroszok mesterét, Alekszandr Kabanovot kell megemlíteni, aki kétszeres olimpiai bajnok; 1972-ben Münchenben, majd 1980-ban Moszkvában volt az aranyérmes szovjet válogatott tagja. Kabanov emellett kétszeres világbajnok (1975, 1982), valamint Európa-bajnok (1983).
Alessandro Campagna, a görögök olasz mestere az itáliai válogatott tagjaként 1992-ben olimpiát, 1993-ban Eb-t, míg 1994-ben vb-t nyert, míg Ratko Rudics, a horvátok szakvezetője a jugoszláv együttes pólósaként 1968-ban Mexikóvárosban lett első az ötkarikás játékokon.
Negyedikként Hagen Stamm mémet szövetségi kapitány szerzett hasonló babérokat, ő kétszeres Európa-bajnoknak mondhatja magát (1981, 1989).