Százezer dollár a lányoknak

VAD DEZSŐVAD DEZSŐ
2003.05.19. 21:20
Címkék
A MOB vezérkara hétfőn délben a Margitszigeti Grand Hotel Park termében köszöntötte a női vízilabda-válogatott játékosait, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság ösztöndíjának elnyerése alkalmából.
Az ösztöndíj jelentőségéről Schmitt Pál elmondta, hogy a 865 ezer dolláros csapattámogatásra huszonnégy pályázatot nyújtottak be. Tizenötöt fogadtak el, s ebből Faragó Tamás csapata jutott a legtöbbhöz, kereken százezer dollárhoz. Schmitt Pál, a MOB elnöke bizalmáról biztosította a lányokat, s azt is elárulta, szándékában áll, hogy Athénben a NOB képviseletében a női vízilabda-eredményhirdetés díjkiosztójának jelentkezzen – abban a reményben, hogy aranyérmet akaszthat Stieber Mercédesz és társai nyakába. Martin György, a szövetség elnöke köszönetet mondott a rendkívüli, szinte égből jött támogatásért, amit a kvalifikációs tornán való sikeres felkészülésre és általában a csapat előrehaladására fordítanak, hiszen a NOB éppen ezzel a céllal írta ki a pályázatot. A pénz jelentős részét, mintegy 25 százalékot a játékosok közvetlenül kapnak majd meg. A szövetség elnöke a három legjelentősebb szakosztály vezetőjének, a dunaújvárosi dr. Neszmélyi Emilnek, a szentesi Juhász Józsefnek és a BVSC-s Györe Lajosnak, akik ugyancsak meghívást kaptak az ebédre, személyesen mondott köszönetet, hiszen nagymértékben hozzájárulnak a női vízilabdázás fejlődéséhez. Faragó Tamás a köszönet mellett azt hangoztatta, hogy az Athén felé vezető nehéz, hosszú úton az erőnlét, a technikai és taktikai felkészülés mellett a lélektani tényezők is döntő szerephez jutnak, s éppen ezért sokoldalúan készülnek, bízik abban, hogy ez a lelkes, szorgalmas játékosokból álló csapat nem okoz csalódást. "Ilyen kellemes meglepetés ritkán ért az életben, hiszen csak a meghívásról értesültem, de hogy százezer dollárt kap csapatunk, arra álmomban sem számítottam” – mondta boldogan Stieber Mercédesz, a csapat immár több éve Olaszországban játszó kiváló játékosa. Faragó Tamás a csapat további programját is röviden ismertette, így a héten görögországi nagyszabású tornára utaznak, június elején címvédőként szállnak vízbe Ljubljanában az Európa-bajnokságon, majd július második felében a világbajnokság következik Barcelonában. A részvétel biztosítására csak jövőre nyílik lehetőség, február-márciusban az Egyesült Államokban vagy Olaszországban rendezik a kvalifikációs tornát, ahonnan három csapat juthat tovább.
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
24 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
27 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
44 perce

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
53 perce

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik