Martin: A jogászokon a sor

A. Z.A. Z.
2002.10.10. 23:07
Címkék
– Nem könnyű elérni. Sokasodnak a gondok?–Csupán az egész napom telefonálással telt, le is merült a mobilom. A fellebbviteli bizottság döntése óta hívás hívást követ – válaszolta Martin György, a Magyar Vízilabda-szövetség elnöke.–Csodálkozik?–Nem, abszolút nem.–Mi a szövetség álláspontja az ügyben?–Nézze, egyelőre csak az újságokból értesültünk az eseményekről. Még nem kaptuk kézhez a másodfokú testület határozatát, nem vagyunk tisztában a döntés indokaival, úgyhogy várunk a postásra. –Ön május 19-én, az ominózus mérkőzés után kijelentette: mindenképpen az elnökség hozza meg a végső határozatot. A legújabb hírek szerint viszont erre nincs is lehetősége. Nem érzi ezt kínosnak?–Az elnökség döntött úgy, hogy saját hatáskörébe vonja az ügyet. Engem pedig felkért ennek a közlésére. Egyébként nem olyan egyértelmű a helyzet, ahogyan azt Loványi Róbert nyilatkozta az újságokban, hiszen az általa említett kormányrendelet ellentétes a szövetség fegyelmi szabályzatával. Ellenben utóbbi összhangban van a sporttörvénnyel. Azaz várjunk még az egyértelmű kijelentésekkel.–Meddig?–Jövő héten, ha minden igaz, szerdán rendkívüli elnökségi ülést tartunk, ahol foglalkozunk a témával. Addig remélhetőleg a fellebbviteli bizottság határozatát is kézhez kapjuk, és kialakítjuk a jogi álláspontunkat. – A távirati irodának azt nyilatkozta, hogy a szerdai döntés után le kell vonni a személyes konzekvenciákat. Mire gondolt?– A fegyelmi testületek összetételére. Ki kell vizsgálnunk, miért tartott eddig az ügy, továbbá hogy miért hoztak ennyire ellentmondó ítéleteket.–Amúgy melyikkel ért egyet? Mit tart példás büntetésnek? Merthogy május óta ezt hangsúlyozta.–Erről egyelőre nem nyilatkozom. Maradjunk annyiban, szerdán meglepődve hallottam, hogy a fellebbviteli bizottság milyen döntést hozott, nem erre számítottam. De ne kérdezze, mit tartanék helyes büntetésnek, mert a harmadfokú testületnek, az elnökségnek én is tagja vagyok ugyebár, azaz még lehet, hivatalosan foglalkozom a történettel. Egyelőre azonban a jogászokon a sor.–A jogi hercehurca tovább rontja a sportág megítélését. Egyetért ezzel?–Sajnos így van. Elkeserítő, hogy öt hónap alatt csak eddig jutottunk…
Legfrissebb hírek

Rosszul robbantottak, leomlott a lelátó egy része a svédek edzőpályáján

Foci vb 2026
24 perce

Férfi kosárlabda BL: főtáblás a magyar bajnok Falco

Kosárlabda
28 perce

Jégkorong: ponterős hátvédjével hosszabbított a DEAC, marad a Fradinál Horváth Milán

Jégkorong
37 perce

Nyílt vízi úszás: Fábián Bettina ott lesz az Eb-n, de lehet, hogy csak váltóban indul

Úszás
38 perce

Maradona vb-búcsúja meglehetősen nagy döbbenetet váltott ki

Foci vb 2026
1 órája

Műugrás: Fehér Luca bronzérmes a hazai rendezésű junior Eb-n – VIDEÓ

Utánpótlássport
1 órája

Maradona a mennyben, majd a pokolban – vb-videók

Minden más foci
1 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik