Atlétika: Varga Gréta Hollandiában nyert mezeifutó-versenyt

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2022.11.28. 17:25
Varga Gréta nyert, Kovács Ferenc Soma a negyedik lett a hollandiai Tilburgban rendezett U20-as mezeifutó-versenyen.

Vasárnap a hollandiai Tilburg városában rendezték a Warandeloop nevű nemzetközi mezeifutó-versenyt, melynek az U20-as kategóriában a nők és a férfiak viadalán is képviseltette magát Magyarország – számol be a hazai szövetség honlapja. honlapja

A nők között a 18 éves Varga Gréta több, mint félperces előnnyel ért célba elsőként:

a 4,3 kilométeres távot 14:55 perc alatt teljesítette. A megméretésen harminc holland és egy amerikai fiatalt utasított maga mögé. A szintén 18 esztendős Kovács Ferenc Soma is kitett magáért, és az 56 fős mezőnyben az előkelő negyedik helyen végzett. Kovács a 6,2 kilométeres pályán 18:20 percet futott, és csupán két másodperccel maradt le a dobogóról. Mindkét ígéret a veszprémi SVSE-ben Tóthné Stupián Anikó szakmai felügyelete mellett készül.