Úszás: Balatonfűzfőn készülnek a Vasas legeredményesebb serdülői

B. V. utanpotlassport.huB. V. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2021.02.04. 17:34
Címkék
Ezúttal hazai edzőtáborban készülnek a Vasas úszószakosztályának utánpótláskorú versenyzői, az idei nagy céljaikról edzőjük, Lőrinczi György beszélt.

A koronavírus-járvány a sportolók téli felkészülését is meghatározza: sokan nem jutnak el a megszokott melegégövi edzőtáborokba és vannak, akik bár lenne lehetőségük külföldön készülni, inkább a hazai helyszíneket választják a különböző biztonsági intézkedések miatt. Ez utóbbi kategóriába tartoznak a Vasas utánpótláskorú úszói, akik trénerük, Lőrinczi György irányításával már a második hete róják a kilométereket a balatonfűzfői uszodában.

„Most tartunk a második mezociklusunkban, jövő héten Hódmezővásárhelyen felmérjük, hogy hol tartunk, aztán következik a háromhetes kaposvári edzőtábor – ismerteti versenyzői programját Lőrinczi György. – Úgy voltunk vele, hogy ha valahova ki is tudnánk menni, ott rengeteg lenne a bonyodalom a különböző biztonsági intézkedések miatt. Ezért döntöttünk úgy, hogy a felnőtt országos bajnokságra itthon oldjuk meg a felkészülésünket továbbra is remek körülmények között.”

Kemény munka folyik a balatonfűzfői edzőtáborban (balról: Csefalvi Olaf, Lőrinczi György, Bujdosó Zsombor)
Kemény munka folyik a balatonfűzfői edzőtáborban (balról: Csefalvi Olaf, Lőrinczi György, Bujdosó Zsombor)

Kemény munka folyik a balatonfűzfői edzőtáborban (balról: Cserfalvi Olaf, Lőrinczi György, Bujdosó Zsombor)

Jelenleg teljesen ingerszegény környezetben edzenek és pihennek a fiatalok, vagyis csak a felkészülésre kell koncentrálniuk. Az őszi serdülő országos bajnokságon a pontversenyben élén végző versenyzők 2021-es évbe is nagy tervekkel vágtak bele.

„A felnőtt országos bajnokság következik, Cserfalvi Olaffal, Tschaikov Valentinnel, Bujdosó Zsomborral kapcsolatban is az a célunk, hogy megússza a szintet a junior Európa-bajnokságra. Ez azt jelentené, hogy nem kell őket külön formába hozni a saját korosztályos országos bajnokságukra, hanem koncentrálhatunk az Eb-re, amelyre a jelenlegi formájukat nézve nem csak tapasztalatért mennénk. Úgy gondolom, ha így folytatják, ott lehetnek az élmezőnyben.”

Lőrincziék hozzávetőlegesen már egy éve a Vasas kötelekébe tartoznak, miután a DMTK egyesületében ellehetetlenült a felkészülések.

„Nagyon stabilt hátteret érzünk magunk mögött. Jó, hogy most már nem kell azzal foglalkoznunk, hogy hány pályánk van, vagy egyáltalán mi lesz a holnapi edzésen. A klub mindenféle feltételt biztosít nekünk, ami az eredményes felkészüléshez szükséges, ezért sem rettegek attól, hogy most nem mentünk külföldi táborba, mert most itthon is minden adott.”

További korosztályos hírekÚSZÁSBANa sportági aloldalunkon.

 

Legfrissebb hírek

Gauff lemosta a pályáról Swiateket Madridban, a férfiaknál Medvegyev búcsúzott a mestertornán

Tenisz
15 perce

Waltner Róbert: Böde Dániel nekem is köszönheti, hogy most itt tart

Labdarúgó NB I
17 perce

Német Kupa-ezüstérmes Németh Hanna és Pápai Emőke a Werder Bremennel

Német labdarúgás
30 perce

Ikreket vár Vámosék csapattársa, kihagyja a budapesti kézilabda négyes döntőt

Kézilabda
41 perce

Férfi kézilabda BL: Veszprém–Magdeburg

Kézilabda
59 perce

Adolf Balázs és Opavszky Réka sikere a kajak-kenu válogatón

Kajak-kenu
1 órája

A Real Madrid két héttel meghosszabbítja Modric és Lucas Vázquez szerződését – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

A Nagyszombaté lett a Szlovák Kupa

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik