Vízilabda: Dömsödi Dalma az ob I egyik legértékesebb játékosa lett

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2020.12.16. 19:28
Címkék
A Szentes 17 éves vízilabdázója, Dömsödi Dalma az ob I hatodik legértékesebb játékosaként zárta az őszi szezont.

A múlt hét végén a női vízilabda ob I őszi szezonjának utolsó mérkőzését játszotta a Szentes és a Tatabánya. A csapatok a nyolcadik fordulóból elhalasztott találkozót pótolták be. A meccsen a hazai medencében szereplő szentesiek magabiztos, 15–3-as sikert arattak, a győzelemből a 17 éves korosztályos válogatott Dömsödi Dalma három góllal vette ki a részét. Az utánpótlás-bajnokságokban az elmúlt években is kitűnő mutatókkal rendelkező (pl. a serdülők között gólkirály cím) játékos már a negyedik évadját tölti a felnőttélvonalban, és fejlődése a számokban is mérhető.Dömsödi Dalma három góllal vette ki a részét. Az utánpótlás-bajnokságokban az elmúlt években is kitűnő mutatókkal rendelkező (pl. a serdülők között gólkirály cím) játékos már a negyedik évadját tölti a felnőttélvonalban, és fejlődése a számokban is mérhető.

Dömsödi Dalma jelenleg a női ob I hatodik legértékesebb játékosa Fotó: Vidovics Ferenc
Dömsödi Dalma jelenleg a női ob I hatodik legértékesebb játékosa Fotó: Vidovics Ferenc

Dömsödi Dalma jelenleg a női ob I hatodik legértékesebb játékosa  •  Fotó: Vidovics Ferenc

Míg az előző, a járványhelyzet miatt félbeszakadt idényben 12 meccsen 15 gólt szerzett, most 9-en már 20-nál jár, nem mellesleg a szövetség pontszámítása alapján – amely a játékosok statisztikáit összesíti – jelenleg az első osztály 6. legértékesebb játékosának számít (29.1 pont). Az első öt helyen csupán mostani vagy egykori kiváló felnőttválogatottakat találunk, sorban Keszthelyi-Nagy Rita, Gurisatti Gréta, Szilágyi Dorottya, Kisteleki Dóra, Czigány Dóra.

„A Tatabánya volt az egyetlen csapat, amelyik a belement a halasztásba, és ezt nagyon köszönjük – mondja Dalma. – Így végre teljes csapattal tudtunk játszani, minden korábban betegséggel küzdő játékosunk visszatért. Ez látszott is, hiszen hoztuk, amit kellett. Jól ment a védekezés és a támadásainkban is szép megoldásaink voltak. Személy szerint nagyon örülök, hogy az ob I-ben jól ment a játék a szezon során, és annak külön, hogy a pontszámaim is előkelő helyre sorolnak. Remélem, a folytatásban jobban fog szerepelni a csapat, és nem lesznek már kiesőink a vírus miatt.”

A csapat a hetedik helyről várja a márciusi folytatást, Dalma pedig tovább tágítaná tudását a medencében.

„Próbálom meghálálni azt a bizalmat, amelyet Matajsz Márk vezetőedzőtől kapok. Nagy szerepet szán nekem, de hogy hely tudjak állni, abban segítenek a nagyon jó edzések is. Sokat gyakoroljuk a védekezést, ami mindennek az alapja, és úgy érzem, ebben sokat is fejlődtem az elmúlt időben. Bár a védekezésben sosem lehet tökéletesnek lenni. Amíg hat játékosunk távol volt a betegség miatt, az utánpótláskorúak kaptak lehetőséget. Mi ifik számítottunk a nagyoknak, és ezt kicsit furcsa volt megszokni, de ahogyan tudtunk, összetartottunk. Ha valamit elrontottunk, nem szóltunk csúnyán egymáshoz, csakis segítőszándékkal. Ez örömmel töltött el. A jövő héttől lesz kis pihenőnk, január elején kezdünk újra készülni. Nyáron az utánpótlás-kupákkal kezdődött a szezon, most lett vége, és bár kicsit fárasztó volt, a legfontosabb, hogy tudtunk játszani.”

További korosztályos hírekVÍZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Kétgólos kassai vezetés után komáromi győzelem

Minden más foci
11 perce

Kane duplázott, a Bayern alaposan elpáholta a Hamburgot

Német labdarúgás
16 perce

Hazai pályán szenvedett meglepő vereséget az Athleti Bilbao

Spanyol labdarúgás
17 perce

A Tottenham szünet után döntötte el a londoni rangadót

Angol labdarúgás
20 perce

Muszukajev és Bajcajev is egyetlen győzelemre van a vb-bronzmeccstől

Birkózás
23 perce

Sorsoltak a vízilabda Eb-re, nagyon nehéz lesz a legjobb négy közé jutni

Vízilabda
29 perce

A Veszprém 42 gólig jutott az FTC otthonában a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
45 perce

A Juventus hétgólos mérkőzésen verte meg az Intert a Derby d'Italián

Olasz labdarúgás
48 perce
Ezek is érdekelhetik