Jégkorong, EBEL: Erdély Csanád lett február legjobb fiatal játékosa

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.03.11. 12:43
Címkék
Bár nem jutott rájátszásba a Fehérvár AV19 együttese az osztrák jégkorongbajnokságban, mégis a 21 éves Erdély Csanádot választották a hónap legjobb fiatal játékosnak februárban. A Volán támadója remekelt a középszakasz hajrájában, az utóbbi hetekben két gólt szerzett és három aszisztot is adott.

B. V. – utanpotlassport.hu Az EBEL (felnőtt osztrák jégkorongbajnokság) februárban is megválasztotta a hónap legjobb fiatal játékosát (U25-ös), aki ezúttal a Fehérvár AV19 21 esztendős hokisa, Erdély Csanád lett.B. V. – utanpotlassport.hu Az EBEL (felnőtt osztrák jégkorongbajnokság) februárban is megválasztotta a hónap legjobb fiatal játékosát (U25-ös), aki ezúttal a Fehérvár AV19 21 esztendős hokisa, Erdély Csanád lett.

Erdély Csanád parádézott februárban Forrás: fehervarav19.hu
Erdély Csanád parádézott februárban Forrás: fehervarav19.hu

Erdély Csanád parádézott februárban  •  Forrás: fehervarav19.hu

A 21 éves támadónak a szurkolók, a válogatott edzők és az osztrák televízió szakértői ítélték oda az Eisener Auto YoungStar elnevezésű díjat. Erdély Valentin Leilert (Villacher SV), Ivan Jankovicot (Medvescak Zagreb), Philipp Lindnert (Innsbruck) és Thomas Vallant (Dornbirn) előzte meg a szavazáson.

Egyébként a fiatal játékos már több, mint száz EBEL-meccsen lépett jégre, és a csapat legeredményesebb támadói közé tartozik. A mostani évadban mind az 54 meccsen szerepelt, 11 gólt szerzett és 16 aszisztot osztott ki, ebből ötöt (két gól, három asziszt) februárban. Erdély szerződése a 2017/18-as évad végéig szólt volna, ám szeptemberben sikerült megegyeznie a klubbal, így a 2018/19-es bajnokságot is biztosan fehérvári színekben játssza le.

A csatár ezzel együtt állandó tagja a felnőttválogatottnak is, idén nyolc találkozón szerepelt a csapatban, ezeken egy góllal és két gólpasszal segítette az együttest.

A csatárnak nemcsak a február hónap, hanem az év legjobbja díjra is esélye van. A díjátadó március 25-én 17 órakor kezdődik, ahol Erdély Csanád és a többi hónap legjobbja, Dennis Teschauer (Innsburck), Marco Richter (Klagenfurt), Erik Kirchschläger (Linz), Vilim Rosandic (Medvescak Zagreb) és Ali Wukovits (Vienna Capitals) „száll harcba” a címért.

További korosztályos hírekJÉGKORONGBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Női NB I: nagyon kitömte a Pécset az FTC, Újpesten gálázott és előzött a Puskás

Labdarúgó NB I
38 perce

Férfi kézilabda BL-rájátszás: Veszprém–Paris Saint-Germain

Kézilabda
59 perce

Az MLSZ fegyelmi bizottsága a Nyíregyházát és a Diósgyőrt is megbüntette

Labdarúgó NB I
1 órája

Az angol labdarúgás történetének legnagyobb veszteségét jelentette be a Chelsea

Angol labdarúgás
1 órája

Orbán két mutatóban előzi meg Szoboszlait; 2022 után újra debreceni újoncok

Magyar válogatott
1 órája

Közlekedési kihágási ügye után egészségügyi problémái miatt ideiglenesen visszavonul Tiger Woods

Egyéb egyéni
1 órája

Sportoló Nemzet Sportparkot adott át Schmidt Ádám Pásztón

Egyéb egyéni
2 órája

Marozsán párosban nem jutott be a negyeddöntőbe a bukaresti tenisztornán

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik