Vívás: korosztályos magyar érmek szerte Európából

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2017.10.09. 14:54
Címkék
Három európai városban is nemzetközi versenyen szerepeltek az utánpótláskorú vívók szombaton és vasárnap. A legsikeresebbek a kadet leány párbajtőrözők voltak a szerbiai Nagybecskereken, de született magyar érem Plovdivban és Temesváron is.

B. V.Európa-szerte több városban nemzetközi versenyen szerepeltek az utánpótláskorú vívóink. Kadet leány párbajtőrviadalt rendeztek a szerbiai Nagybecskereken, a junior női tőrözők Temesváron, a junior kardozók pedig Plovdivban léptek pástra Világ Kupa-versenyen.B. V.Európa-szerte több városban nemzetközi versenyen szerepeltek az utánpótláskorú vívóink. Kadet leány párbajtőrviadalt rendeztek a szerbiai Nagybecskereken, a junior női tőrözők Temesváron, a junior kardozók pedig Plovdivban léptek pástra Világ Kupa-versenyen.

A legsikeresebben a kadet leány párbajtőrözők szerepeltek Szerbiában: az egyéni viadalon taroltak a mieink, a négy közé három magyar versenyző is bejutott. A házi csatát végül a békéscsabai Alföldi Vívó Akadémia versenyzője, Dékány Kinga nyerte, a fináléban Muhari Esztert legyőzve. A dobogó harmadik fokára az ukrán Anasztaszija Zelencova mellett Kálmán Gyöngyvér állhatott fel.

Az aranyérmes kadet leány párbajtőrcsapat a válogatott edzőjével, Partali Csabával Forrás: hunfencing.hu
Az aranyérmes kadet leány párbajtőrcsapat a válogatott edzőjével, Partali Csabával Forrás: hunfencing.hu

Az aranyérmes kadet leány párbajtőrcsapat a válogatott edzőjével, Partali Csabával  •  Forrás: hunfencing.hu

Ezek után talán már nem is okozott nagy meglepetést, hogy a csapatversenyben sem találtak legyőzőre az egyéniben remekelő magyarok, a Büki Lili, Dékány Kinga, Kolczonay Borbála, Muhari Eszter összetételű társaság simán nyerte a viadalt. Legszorosabb mérkőzését a románok második csapata ellen vívták a lányok, de akkor is 45-31-re győztek.

Szintén dobogós helyen végzett Plovdivban, a junior női kardozók Világ Kupa-versenyén a BVSC-Zugló vívója, Pusztai Liza. A 16 éves, felnőtt Eb-bronzérmes kardozó magabiztosan menetelt a négy közé, a döntőért vívott asszóját azonban 15-10-re elvesztette a végső győztes orosz Nyikityina ellen, így a harmadik helyen zárt. Pusztai mellett kiemelhető még Nagy Valentina hetedik helye, ellenben a fiúk mezőnyében egyik magyar versenyzőnek sem sikerült a negyeddöntőbe kerülés.

A junior női tőrözők temesvári Világ Kupa-állomásán is jutott érem a magyar küldöttségnek: Kondricz Kata egyéniben szerzett nyolcadik helye után a csapat másnap parádésan vívott, s a második helyen végzett. Ráadásul a fináléban az Egyesült Államok válogatottja ellen mindössze egyetlen tussal maradt alul a Hajas Nóra, Kókai Csilla, Kondricz Kata, Pásztor Flóra alkotta együttes.

Szintén a hét végén rendezték a kadet kardorzó fiúk válogatóját Szigetszentmiklóson, amelyen a Vasasban vívó Rabb Krisztián győzött, a fináléban Kaiser Balázst (UTE) legyőzve. A viadal harmadik helyén pedig két BVSC-s versenyző, HunyadyBendegúz és Urbán Tamás osztozott.

További korosztályos hírekVÍVÁSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Légióskörkép: Szoboszlai asszisztot adott, másik négy magyar játékos gólt szerzett – videók

Légiósok
42 perce

Jégkorong: jól hangoltak a vb-re az U18-as lányok hazai pályán

Utánpótlássport
46 perce

Scserbakova megkapja a 2022-es műkorcsolya Eb aranyérmét

Egyéb egyéni
1 órája

Menesztette spanyol edzőjét az Alba Fehérvár

Kosárlabda
2 órája

A Sassuolo elleni blama volt az utolsó csepp a pohárban, elbocsátotta edzőjét az Atalanta

Olasz labdarúgás
2 órája

Az eddigi legjobb magyar vb-szereplés: hetedik hely kerékpárlabdában

Egyéb csapat
2 órája

MOB: január 24-én lesz a közgyűlés

Egyéb egyéni
2 órája

Stollár Fanny: Túlteljesítettem az idei célokat

Tenisz
3 órája
Ezek is érdekelhetik