Kézi, férfi U21-es vb: győzelem Tunézia válogatottja ellen, harcban az ötödik helyért

Vágólapra másolva!
2017.07.30. 01:16
Címkék
A spanyolok ellen fájón elvesztett elődöntő után Tunézia csapatát 34-30-ra legyőzte az a férfi-juniorválogatott az algériai U21-es kézilabda-világbajnokság 5-8. helyéért lejátszott találkozón.

B. V.Természetesen csalódottan érkezett a férfi juniorválogatott a Tunézia elleni helyosztóra a spanyolokkal szemben elszenvedett hosszabbításos vereség után az algériai világbajnokságon.B. V.Természetesen csalódottan érkezett a férfi juniorválogatott a Tunézia elleni helyosztóra a spanyolokkal szemben elszenvedett hosszabbításos vereség után az algériai világbajnokságon.

Ligetvári Patrik góljaira nagy szükség volt a végjátékban Forrás: International Handball Federation
Ligetvári Patrik góljaira nagy szükség volt a végjátékban Forrás: International Handball Federation

Ligetvári Patrik góljaira nagy szükség volt a végjátékban  •  Forrás: International Handball Federation

Gyurka János csapata azonban tisztességesen felpörgött az 5-8. helyért zajló mérkőzésre. A szoros kezdés után a 10. percben ellépett az észak-afrikai együttestől, és kényelmes, négygólos előnyt dolgozott ki magának. A különbség nagyjából maradt a félidőig, végül 17-14-es vezetéssel vonulhatott pihenni a válogatott.

A második játékrész azonban nem úgy kezdődött, ahogy azt a csapat szerette volna, mivel tizennégy perc játék után Tunézia korosztályos csapata kiegyenlített, sőt, tíz perccel a vége előtt vezetett is. A bajt azonban észlelték Ligetváriék, és többek között a kiváló bálátlövő góljainak köszönhetően négygólos magyar siker született.

Így a válogatott továbbra is versenyben van az ötödik helyért. Vasárnap az arról döntő helyosztón Macedónia együttese lesz az ellenfél.

FÉRFI U21-ES VILÁGBAJNOKSÁG, ALGÉRIA
5-8. helyért
Magyarország–Tunézia 34-30 (17-14)
Chéraga. Jv.: Alves Rocha, Magalhaes da Silva (brazil)
Magyarország: Rózsavölgyi 1, Pásztor (kapusok), Fekete D. 3, Füzi 1, Gábor, Győri 7, Kovács M. 1, Ligetvári 6, Molnár B. 1,Schmid, Szakály 2, Szita 2, Tóth A. 1, Török 6, Ubornyák, Varju 4. Szövetségi edző: Gyurka János

Legfrissebb hírek

Kétszer egyenlített, majd meg is nyerte a meccsét a bronzérmes Atalanta

Olasz labdarúgás
8 perce

Darts: Jehirszki György és Lakatos Gergely képviseli Magyarországot az idei PDC csapat-vb-n

Egyéb egyéni
13 perce

Vasárnapi sportműsor: FTC–Fehérvár az NB I-ben, magyar–svájci a hoki-vb-n

Minden más foci
18 perce

Több mint hat év után, hátrányból felállva tudta újra legyőzni a Diósgyőr az MTK-t

Labdarúgó NB I
1 órája

Gyökeres-góllal ért véget, újra a Sporting lett Portugália bajnoka

Minden más foci
1 órája

Kiütéssel nyert a Vasas ellen, 27-edszer bajnok az FTC vízilabdacsapata

Vízilabda
1 órája

Hamilton összetört, Leclerc-nek fáj a Ferrari szenvedése Imolában

F1
1 órája

Duplázott az Olympiakosz, a bajnokság után a Görög Kupát is megnyerte

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik