Pólóedző a júliusi díjazott

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2003.08.25. 22:35
Címkék
A Baróti Lajos Fair Play Díjat július hónapban Babarczi Roland személyében egy olyan szakember veheti át, aki egész életét a vízilabdasportnak szentelte. A díjat Fábián László olimpiai és világbajnok öttusázó adja át, akit pályafutása és sportversenyzői magatartása miatt 1995-ben a MOB Fair Play-életműdíjjal jutalmazott.
Babarczi Roland játékos pályafutását több évtizedes edzői munka követte, kezdetben utánpótlás-csapatokat, majd a BVSC és a Szolnok felnőtt gárdáját irányította. Nevéhez az edzői, nevelői munka mellett számos egyéb érdem is fűződik, ő állítja például össze a hazai vízipóló versenynaptárt, és aktívan részt vesz az éves versenykiírás elkészítésében is. Nehéz lenne még egy olyan szakembert találni, aki hasonló mennyiségű információval és tudással rendelkezik a jelenleg legsikeresebb és talán legnépszerűbb magyar csapat sportról, mint Babarczi Roland, aki a mérkőzések, események archiválását is végzi. Ha valaki valamilyen múltbeli hazai vagy nemzetközi eseményen született eredményre, vagy a résztvevők nevére kíváncsi, azt tőle biztosan megtudja. Szekrényében őrzött jegyzőkönyvekből, másolatokból, fotókból és egyéb feljegyzésekből világosan nyomon követhető a sikersportágnak számító magyar vízilabda múltja és jelene egyaránt. Babarczi Rolandot a vízilabdaedzők is nagy tiszteletben tartják, amit világosan tükröz az a tény, hogy az edzők szakmai testületét is ő irányítja, illetve képviseli a MVLSZ elnökségében.
A Magyar Fair Play Egyesület számára azonban a legfontosabb munkája a vízilabda utánpótlás magyarországi bázisának mind szélesebb alapokra helyezése. Az elmúlt években kiemelt figyelmet szentelt ennek a területnek, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy a dunántúli régiók bevonásával ma már van vízilabda élet Szombathelyen, Pápán, Székesfehérváron, Kaposváron, Pécsen, Nagykanizsán.
A gyerekek bevonása sportba, a Sulipóló szervezése mind-mind szerves része odaadó és elkötelezett munkájának, ezért a Magyar Fair Play Egyesület örömmel és a legnagyobb tisztelettel adományozza részére a Baróti Lajos Fair Play Díjat, valamint az Adidas és a Vodafone által felajánlott ajándékokkal szeretné jelképesen megköszönni a diáksportért végzett munkáját.

Augusztus hónap fair play díjazottjára várjuk az Önök szavazatait és ajánlásait a [email protected] e-mail címre, valamint felhívjuk figyelmüket, hogy Fair Play jelvényünk megvásárolható a www.magyarfairplay.hu honlapunkon. A jelvény értékesítéséből származó bevételt a Magyar Fair Play Egyesület teljes egészében a magyar diáksport fejlesztésére fordítja.
Legfrissebb hírek

„Mindent megtettünk, nincs keretmélységünk” – Efraín Juárez az ETO kiesése után

Európa-konferencialiga
6 perce

Pénteki sportműsor: Honvéd–Vasas az NB I-ben; folytatódik az atlétikai és a vizes Eb

Minden más foci
48 perce

A kocka el van vetve, José! – Farkas Norbert publicisztikája

Spanyol labdarúgás
48 perce

Mosolyogj, Kristóf! – Kovács Erika jegyzete

Úszás
53 perce

Milák-csodák az úszó Eb-n; megint csak a Fradi…

E-újság
1 órája

Két magyar jutott döntőbe a torna Eb-n

Egyéb egyéni
1 órája

Kl-selejtező: Várkonyi Bence és Molnár Ádin csapata is ott van a rájátszásban, iksz Dunaszerdahelyen

Európa-konferencialiga
2 órája

Redzicék nagyot fordítottak, továbbjutott a Salzburg az Európa-ligában

Európa-liga
2 órája