MTI/K. B. 2021.09.12 10:57 Frissítve: 2021.09.12 11:06

Tenisz: meglopták az olimpiai bajnok Vesznyinát

Ellopták Jelena Vesznyina párosban olimpiai bajnok orosz teniszező ötkarikás érmeit moszkvai lakásából – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

Jelena Vesznyina mindkét olimpiai érmét elvitték a tolvajok (Fotó: AFP, archív)

A 35 éves játékos elmondása szerint az ismeretlen tettesek akkor törtek be hozzájuk, amikor a férjével vacsorázni voltak. Feltörték a széfet, és ékszerek mellett magukkal vitték a párosban szerzett olimpiai arany- és ezüstérmét is. A tolvajok dolgát megkönnyítette, hogy Vesznyináék elfelejtették távollétük idejére bekapcsolni a riasztót.

Az orosz teniszező a 2016-os riói nyári játékokon női párosban szerzett olimpiai bajnoki címet, az idén Tokióban pedig a második helyen végzett vegyes párosban. A duóknál korábban világelső is volt, és négy Grand Slam-tornán diadalmaskodott. Profi pályafutását 2002-ben kezdte.

2021.10.17 16:11:04

Tenisz B. D. K.

A gyönyörű orosz sportolónő fotóiban könnyen el lehet merülni.

2021.10.11 09:39:39

Tenisz MTI/K. B.

A női mezőnyben három román játékos esett ki a harmadik fordulóban.

2021.09.26 20:35:39

A csapat behozhatatlan, 14–1-es előnyre tett szert, így nyert Bostonban.

2021.09.26 08:55:05

Tenisz LÁNDORI BALÁZS

Huszonkét évvel az első GS-győzelme után végre magához ölelné a 24. egyéni trófeáját.