Tenisz: Andy Roddick 16 hónap után újra tornát nyert

2012.06.23. 17:42
Andy Roddick két sima szettben nyerte meg az eastbourne-i finálét (Fotó: Action Images)
Andy Roddick két játszmában legyőzte Andreas Seppit az eastbourne-i tenisztorna férfi egyesének szombat délutáni döntőjében, így 16 hónap után újra versenyt nyert.

A 29 esztendős amerikai versenyző – aki az első meccslabdáját értékesítve, nullára nyert gémmel fejezte be a szombati döntőt – ezt megelőzően legutóbb tavaly februárban nyert ATP-versenyt Memphisben.

Roddick 2001 óta minden esztendőben nyert legalább egy ATP-versenyt – az eastbourne-i immár karrierje 31. tornagyőzelme.

Az amerikai teniszező 30. kiemeltként vág neki a hétfőn kezdődő wimbledoni bajnokságnak, első ellenfele a szabad kártyával induló brit Jamie Baker lesz.

A hollandiai ’s-Hertogenboschban megrendezett füves pályás tornán a spanyol David Ferrer diadalmaskodott, miután a döntőben 6:3, 6:4-re megverte a német Philipp Petzschnert.

Ferrernek ez volt a negyedik idei tornagyőzelme az ATP Touron, ezzel a 2012-ben szintén négyszer diadalmaskodó Rafael Nadal és Roger Federer társaságába került. A 30 éves spanyolnak ez volt a 30. fináléja, és a 15., amelynek végén ő örülhetett. Korábban egy naptári éven belül még sosem nyert meg négy versenyt, ráadásul még csak júniust írunk.