Tenisz: Venus Williams a sok kihagyás miatt nem indul Aucklandben

MTI MTIMTI MTI
2011.12.20. 12:35
Címkék
Lemondta a szereplését a január 3-án kezdődő aucklandi női tenisztornán a hétszeres Grand Slam-győztes amerikai Venus Williams.

A 31 esztendős volt világelső a szervezők keddi bejelentése szerint azzal indokolta a döntését, hogy a szeptemberi US Open óta hónapokat hagyott ki, s még mindig nem érzi magát megfelelő fizikai állapotban.

Williams az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon csak az első fordulóban lépett pályára, majd autoimmun betegsége miatt visszalépett. A karrierje során 43 tornát megnyerő teniszezőnél korábban Sjögren-szindrómát állapítottak meg. Ez a kór befolyásolja az energia-háztartást, és fáradtságot, valamint ízületi fájdalmakat okoz.

Venus november 24-én húga, Serena ellen játszott és nyert meg egy bemutató mérkőzést, ugyanakkor az továbbra is kérdéses, hogy a január 16-tól 29-ig tartó Australian Openen elindul-e. Az idősebbik Williams nővér az idén alig versenyzett, s a sok kihagyás miatt jelenleg csak 102. a világranglistán.

Legfrissebb hírek

Átrok Zalán: Hiszem, hogy még sok van bennem

Légiósok
14 perce

Supka Attila: Nincs magyar vagy külföldi edző, csak jó és rossz

Labdarúgó NB I
24 perce

Vívó-vb: nem jutott nyolc közé a férfi párbajtőrcsapat

Egyéb egyéni
31 perce

Szerdai sportműsor: vívóink ismét pástra lépnek a hongkongi vb-n

Minden más foci
7 órája

A belga élvonalban folytatja Átrok Zalán; interjút adott lapunknak Supka Attila

E-újság
7 órája

Emberelőnyben kétgólos hátrányból fordított a Dinamo Zagreb; a Sturm Graz összesítésben átgázolt a Heartson

Bajnokok Ligája
8 órája

A németek Messiása – Moncz Attila publicisztikája

Német labdarúgás
8 órája

Információ és szabadság – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
8 órája