Kuznyecova szereplése veszélybe került az Australian Openen

2009.01.14. 15:31
Címkék
Szvetlana Kuznyecova játék nélkül adta fel mérkőzését a Sydney-ben zajló WTA-torna negyeddöntőjében Szugijama Ai ellen, mivel hasizomhúzódást szenvedett az észt Kaia Kanepi ellen megnyert találkozója során a második fordulóban. Az orosz teniszező játéka veszélybe került a hétfőn rajtoló Australian Openen.
Kuznyecova a Kanepi elleni meccsen sérült meg
Fotó: Reuters
Kuznyecova a Kanepi elleni meccsen sérült meg
Kuznyecova a Kanepi elleni meccsen sérült meg
Fotó: Reuters
Kuznyecova a Kanepi elleni meccsen sérült meg

Szvetlana Kuznyecova hiába nyerte meg első két mérkőzését Sydney-ben, nem lehetett túl boldog az észt Kaia Kanepi ellen megnyert találkozó után a második fordulóban. Az orosz teniszező hasizomhúzódást szenvedett, és a negyeddöntőben már nem állt ki a japán Szugijama Ai ellen.

Kuznyecova csalódottan beszélt hasizomhúzódásáról
Fotó: Reuters
Kuznyecova csalódottan beszélt hasizomhúzódásáról
„Már korábban is éreztem, hogy meghúzódott a hasamban az izom, most pedig egyre rosszabb, ahogy terhelem – mondta csalódottan Kuznyecova. – Tegnap még le tudtam játszani a mérkőzésemet, amit meg is nyertem, de a mai bemelegítésnél még rosszabbul éreztem magam.”

„A fizioterapeutám azt tanácsolta, hogy a következő napokban ne csináljak semmit a pihenésen kívül – folytatta az orosz klasszis. – Csak lassan kezdek majd újra játszani. Mindenesetre az MRI-vizsgálat után okosabbak leszünk, és remélem, hogy Melbourne-re rendbe jövök.”

A világranglista 8. helyezettje elárulta, 2006-ban hasonló sérüléssel vett részt a Roland Garroson.

„A francia nemzetközi teniszbajnokságot ezzel a sérüléssel játszottam végig – mondta Kuznyecova. – Jól ismerem már ezt a sérülést, és nem akarom, hogy még rosszabb legyen, főleg, hogy a jövő héten már kezdődik az Australian Open.”

„Nagyon csalódott vagyok, hogy félbe kellett hagynom a sydney-i tornát, nagyon szerettem volna ma játszani – tette hozzá a sportoló. – Nehéz volt meggyőznöm magam, hogy ne lépjek pályára.”

Az Australian Open január 19-én, hétfőn veszi kezdetét.
Legfrissebb hírek

Egymillió eurót fizethet a magyar középpályásért a francia klub

Légiósok
21 perce

Piros Zsombor csaknem ötven helyet javított a tenisz-világranglistán

Tenisz
31 perce

Amerikai Magyar Tanya Bartóban

Foci vb 2026
50 perce

Inkább Emeryvel dolgozna együtt a svájciak világbajnoki felfedezettje – sajtóhír

Foci vb 2026
51 perce

Ortenszky Tamás: Mindenképp szeretnénk rájátszásba jutni

Jégkorong
1 órája

Tizenhárom játékvezető maradt a vb-n – sajtóhír

Foci vb 2026
1 órája

Lángosillatban nézik a vb-meccseket a magyarok Pennsylvaniában

Foci vb 2026
2 órája

Légiósok: új edzőt kapott Szűcs Tamás csapata – hivatalos

Légiósok
2 órája
Ezek is érdekelhetik