Nyikolaj Davigyenko könnyedén jutott a harmadik körbe Hamburgban

2008.05.13. 23:02
Nyikolaj Davigyenko eélyeshez méltóan, két játszmában múlta felül ellenfelét a hamburgi tenisztorna második körében, így bejutott a legjobb 16 közé. Hasonlóan továbblépett az ötödik helyen kiemelt David Ferrer is, míg Tommy Robredo az első körben múlta felül német ellenfelét. A nagy eső miatt több meccs is elmaradt Rómában, köztük a Williams testvérek találkozói.
Tommy Robredo továbblépett az első fordulóban a hamburgi tornán
Fotó: Reuters

A hamburgi férfi salakpályás tenisztorna második fordulójában viszonylag könnyedén lépett tovább Nyikolaj Davigyenko. A negyedik helyen kiemelt teniszező a horvát Ivan Ljubicic ellen nyert két játszmában 6:4, 6:1 arányban.

Az orosz versenyző az előző, római tornán a harmadik körben volt kénytelen búcsúzni, amikor kikapott Tommy Robredótól.

Robredo a hamburgi torna első körében három játszmában csak három játszmában tudott nyerni a német Kohlschreiber ellen, így továbblépett a második fordulóba.

„A Robredo elleni vereség nagyon nehéz volt, de a korábbi sikerem Miamiban nagy erőt adott nekem” – mondta Davigyenko, aki utoljára négy évvel ezelőtt kapott ki Ljubicictől.

Az ötödik helyen rangsorolt David Ferrer is vette az akadályt, és bejutott a legjobb 16 közé, a spanyol teniszező a cseh Ivo Minart verte meg 6:3, 6:3-ra.

A keddi nagy esőzések miatt Rómában több mérkőzést elhalasztottak, így nem léptek pályára a Williams testvérek sem a játéknapon, a torna második fordulójában.

A 18 éves Victoria Azarenka most is hozta az utóbbi időben mutatott jó formáját, két játszmában múlta felül ellenfelét a torna első körében.

Szávay Ágnes, mint az korábban kiderült, az olasz Sara Erranival találkozik a legjobb 32 között. A két sportoló korábban már két alkalommal játszott egymás ellen WTA-tornán, első alkalommal Errani nyert, majd a magyar lány diadalmaskodott.