Bagdatisz az első körben búcsúzott, Federer könnyedén ment tovább

2007.08.27. 22:23
Meglepetésre már az első fordulóban kiesett Markosz Bagdatisz az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A tizennyolcadik helyen kiemelt ciprusi négy szettben kapott ki a fehérorosz Max Mirnijtől. A világelső Roger Federer hozta a köztelezőt és három játszmában győzte le amerikai elléenfelét.
Roger Federer esélyt sem adott ellenfelének
Reuters
Reuters

Könnyed győzelemmel kezdte a US Openen való szereplését Roger Federer is, hiszen a svájci klasszisnak mindössze három szettre volt szüksége ahhoz, hogy legyőzze selejtezőből feljutott amerikai ellenfelét.

A világelső az első szettet 6:3-ra, míg a másodikat 6:2-re nyerte. A harmadik felvonásban Jenkins 3:2-re vezetett a kiváló teniszező ellen, de Federer fordított, és ezt a játszmát is megnyerte, így könnyedén jutott a második fordulóba.

Az első forduló meglepetése, hogy a tizennyolcadik helyen kiemelt Markosz Bagdatisz négy szettben kikapott a fehérorosz Max Mirnijtől.

A jóval esélyesebbnek számító ciprusi már két szett után borzasztóan nehéz helyzetbe hozta magát, hiszen nagyon gyengén játszott, és az esőben esélye sem volt arra, hogy elvegye ellenfele adogatását, ráadásul ezt ellenfele egyszer megtette.

A folytatásban sem mutatott kirobbanó formát Bagdatisz, és a mérkőzés ezen szakaszában rettentően gyengén szervált, hiszen az első adogatásainak csupán a harminchét százaléka volt jó.

A harmadik szettben aztán összekapta magát a ciprusi, igaz a szervája nem sokat javult, de a játszmát megnyerte.

A negyedik felvonásban aztán mindkét fél hozta adogatását, a fehérorosz rengeteget hibázott, míg a tizennyolcadik helyen kiemelt versenyző huszonkilenc nyerőt ütött, de nem ment ezzel semmire, hiszen 6:6-os állás után a rövidítés következhetett, amelyet 8:6-ra Mirnij nyert meg, és ezzel bejutott a második fordulóba.

A negyedik helyen rangsorolt Nyikolaj Davigyenko, a kilencedik helyen kiemelt Tomas Berdych és Andy Murray is könnyedén, három szettben győzte le ellenfelét, és jutott a következő körbe.

AMERIKAI NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG (US OPEN)

1. FORDULÓ
Federer (svájci, 1.)–Jenkin (amerikai, sel.) 6:3, 6:2, 6:4
Young (amerikai, szk.)–Guccione (ausztrál) 6:7, 6:3, 6:2, 6:3
Gasquet (francia, 13.)-Roitman (argentin) 7:6, 6:1, 6:2
Berdych (cseh, 9.)–Gicquel (francia) 6:3, 7:6, 6:2
De Voest (dél-afrikai, sel.)-Ascione (francia, sel.) 6:2, 3:0 – nál Ascione feladta
F. López (spanyol)-Ferrero (spanyol, 21.) 6:3, 6:4, 6:4
Andrejev (orosz)-Kendrick (amerikai) 7:6, 6:3, 6:4
Davigyenko (orosz, 4.)–Levine (amerikai, szk.) 6:4, 6:0, 6:1
Mirnij (orosz)–Bagdatisz (ciprusi, 18.) 6:3, 7:5, 3:6, 7:6
Bolelli (olasz)–Benneteau (francia) 6:4, 6:4, 3:6, 6:1
Petzschner (német, sel.)-Be. Becker (német) 2:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:1
Murray (brit, 19.)–Cuevas (uruguay, sel.) 6:2, 6:3, 6:0
Grosjean (francia)-Goldstein (amerikai) 6:1, 4:1-nél Goldstein feladta