Tenisz, DK: Kiss nyert, magyar vezetés Egyiptom ellen

2006.04.07. 16:06
Címkék
A férfiteniszezők Davis-kupájában, a Hódmezővásárhely zajló Euro-afrikai zóna II. csoportjának első fordulójában Kiss Sebő révén a magyar együttes megszerezte a vezetést Egyiptom ellen.
A vendéglátó magyar csapat nyitójátékosa alig több mint másfél óra játék után három játszmában nyert riválisa, Karim Mamun ellen. Csapatunk így 1-0-ra vezet.

A nap második mérkőzésén Bardóczky Kornél Serif Sabry ellen lép pályára.

A szombati párost magyar részről Bardóczky és Kisgyörgy Gergely alkotja, ők a Mamun-testvérekkel mérkőznek meg. Ezt a találkozót szombaton 14.00 órától rendezik.

A győztes ellenfele a következő fordulóban a bolgár-ciprusi összecsapás továbbjutója lesz.

A magyar férfiválogatott korábban már öt alkalommal játszott Egyiptom legjobbjaival, jelenleg 4-1-re vezetünk.

Legutóbb huszonegy évvel ezelőtt, Kairóban mérkőzhettek meg férfiteniszezőink az észak-afrikaiakkal, akkor csapatunk 3-2-re győzött.

DAVIS KUPA, EURO-AFRIKAI ZÓNA II. CSOPORT, 1. FORDULÓ:
Kiss Sebő Karim Mamun 6:3, 6:4, 6:1
Magyarország Egyiptom 1-0

Legfrissebb hírek

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
7 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
9 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
18 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
24 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
32 perce

Így közvetítették az előző játéknap góljait a gólszerző országok kommentátorai

Foci vb 2026
50 perce

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
1 órája

Így ünnepelték az Uruguay elleni döntetlent a Zöld-foki-szigeteken

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik