Tenisz: menetelnek a kiemeltek Párizsban

2006.02.09. 21:41
Címkék
Sikerrel vették a kiemeltek a nyolcaddöntőt a 600 ezer dollár összdíjazású párizsi női tenisztornán.
Az első helyen rangsorolt francia Amélie Mauresmo viszonylag könnyen, alig egy óra alatt múlta felül két sima szettben az orosz Vera Dusevinát, míg a múlt héten a tokiói tornát megnyerő, szintén orosz Elena Gyementyjeva (képünkön) a hazai közönség előtt szereplő Natalie Dechy ellen győzött egy küzdelmes mérkőzésen.

Az orosz Nagyja Petrova az izraeli Smashnovát, a svájci Patty Schnyder a bolgár Pironkovát verte, az francia Tatiana Golovin pedig az indiai tehetséget, Sania Mirzát ütötte el a továbbjutástól.

A negyeddöntőben Mauresmo ellenfele a 7. helyen kiemelt orosz Dinara Szafina lesz. Petrova Golovinnal, Gyementyjeva Schnyderrel, a 2. helyen kiemelt francia Mary Pierce pedig honfitársával, Emilie Loittal játszik.

WTA-TORNA,OPEN GAZ DE FRANCE, PÁRIZS (600 ezer dollár, fedett, szőnyeg)
Nyolcaddöntő

Golovin (francia)-Mirza (indiai) 6:4, 6:2
Mauresmo (francia, 1.)-Dusevina (orosz) 6:2, 6:2
Gyementyjeva (orosz, 5.)-Dechy (francia) 7:6, 6:4
Petrova (orosz, 3.)-Smashnova (izraeli) 6:4, 6:1
Schnyder (svájci, 4.)-Pironkova (bolgár) 6:2, 6:4
Legfrissebb hírek

Radó András: Vannak még terveim az élvonalban

Labdarúgó NB II
2 perce

Arbeloa: Ha van csapat, amely nyerhet Münchenben, az a Real Madrid!

Bajnokok Ligája
29 perce

NHL: a Colorado bebiztosította az elsőségét nyugaton

Amerikai sportok
29 perce

Belák János: Négy-négy versenyzőnket várom a döntőbe

Egyéb egyéni
1 órája

Játékossors: a korábbi válogatott támadó Ausztriában súlyos sérülést szenvedett

Légiósok
1 órája

Veszprém, Szeged: a rájátszásban visszatért a remény

Kézilabda
1 órája

Révész Bulcsú remekelt, továbbjutott a sznúker-vb selejtezőjében

Egyéb egyéni
8 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Liverpool, Barca–Atlético Madrid a labdarúgó BL-ben, Kielce–Szeged a kézi BL-ben

Minden más foci
8 órája
Ezek is érdekelhetik