Sűrű mezőny itt is, ott is

Vágólapra másolva!
2003.09.01. 22:44
Címkék
Mivel ismét rászakadt az ég Flushing Meadowsra  csak Capriati és Gyementyijeva lépett pályára, majd előbbi 4:0-s vezetésénél le kellett jönniük , magától értetődő módon a vasárnapi események taglalására van csupán módunk. Panaszkodni mindenesetre nem kell, számos érdekesség történt, a legszembetűnőbb éppen a férfiak mezőnyében, az első nyolc kiemelt ugyanis megváltotta a jegyét a nyolcaddöntőre  ilyenre 1981 óta nem volt példa!
David Nalbandian (képünkön) meglepôen könnyedén jutott túl Mark Philippoussison – de vajon mire megy Roger Federer ellen?
David Nalbandian (képünkön) meglepôen könnyedén jutott túl Mark Philippoussison – de vajon mire megy Roger Federer ellen?
David Nalbandian (képünkön) meglepôen könnyedén jutott túl Mark Philippoussison – de vajon mire megy Roger Federer ellen?
David Nalbandian (képünkön) meglepôen könnyedén jutott túl Mark Philippoussison – de vajon mire megy Roger Federer ellen?
David Nalbandian (képünkön) meglepôen könnyedén jutott túl Mark Philippoussison – de vajon mire megy Roger Federer ellen?
David Nalbandian (képünkön) meglepôen könnyedén jutott túl Mark Philippoussison – de vajon mire megy Roger Federer ellen?
E 16 úriember között két US Open-bajnok (Agassi, Hewitt) és öt Grand Slam-győztes (említetteken kívül Ferrero, Moyá és Federer) található, vagyis az előző GS-viadalokkal ellentétben most jó esély van arra, hogy ne avasson új bajnokot a teniszvilág. Ami viszont biztos: szenzációs második hét elé néz az amerikai torna, és sokak számára talán meghozhatja az igazi áttörést. Roddick nevét felesleges említeni, róla már régóta tudjuk, mire lehet képes, Nalbandian és Schüttler nevét viszont ízlelgetni kell, még ha az előbbi játszott is már Grand Slam-döntőt. A fáradhatatlan Schüttler hihetetlenül okosan teniszezik (semmi extrát sem csinál, ám mindig a megfelelő megoldást választja, az első perctől az utolsóig), míg Nalbandian azt bizonygatja, hogy kiegyensúlyozott, szinte hiba nélküli "munkával” is lehet érvényesülni – más kérdés, hogy Philippoussis ellen ennél azért többre volt szüksége. Megkapta, minthogy a hatalmas ausztrál 74 ki nem kényszerített hibát "gyártott”, arról nem is beszélve, hogy a második szett után már csak nyolc ászt tudott előhúzni, ászok nélkül meg nehéz neki… A wimbledoni bajnok Federer újabb gálaelőadást tartott, két óra alatt végzett a szintén látványosan ütő, így a nézők szórakoztatásában fontos szerepet játszó Blake-kel, aki egy ízben nyolc (!) bréklabdát hárított egy gémen belül.

Ivanisevic is befejezi?

Miután Pete Sampras és Michael Chang is befejezte a pályafutását, egy másik régi harcos, Goran Ivanisevic készül elbúcsúzni a sportágtól – legalábbis ezt állítja a horvát teniszezô ügynöke. „Egyre többet gondol a visszavonulásra, hamarosan be is jelenti. Fáj a könyöke, és semmi pénzért sem akar újra a műtôasztalra feküdni. Elege van már belôle” – közölte Gerard Tsobanian. A szeptember 13-án a 32. születésnapját ünneplô, 2001-ben wimbledoni bajnokságot nyerô Ivanisevic tavaly vállműtéten esett át, majd miután februárban visszatért, térd-, illetve könyöksérülést szenvedett, nem beszélve arról, hogy tavasszal a miami tengerparton egy kagyló szétvágta a talpát, amelyet aztán meg is kellett operálni.
A hölgyeknél vége az unalomnak, lassan a negyeddöntő következik, és ha már a férfiaknál megemlítettük a Grand Slam-győzteseket, nem árt, ha itt is körülnézünk. Nos, a második hetet megélők közül egyedül Davenport tudott nyerni az Államokban, és rajta kívül csak hárman győztek Grand Slam-viadalon, Capriati, Henin-Hardenne és Pierce – meglehet, ezúttal a nők avatnak új bajnokot.

Amerikai nemzetközi bajnokság, US Open, Flushing Meadows (17 074 000 dollár, kemény pálya)

Férfi egyes

3. forduló: Federer (svájci, 2. kiemelt)–J. Blake (amerikai) 6:3, 7:6, 6:3; Roddick (amerikai, 4.)– Saretta (brazil) 6:1, 6:3, 6:3; Schüttler (német, 8.)–A. Martín (spanyol) 6:1, 6:4, 6:2; Schalken (holland, 12.)–Karlovic (horvát) 7:6, 7:6, 7:6; Nalbandian (argentin, 13.)–Philippoussis (ausztrál, 20.) 7:5, 6:7, 6:3, 6:2; Malisse (belga)–Turszunov (orosz) 7:5, 6:4, 7:6. A nyolcaddöntő párosítása: Agassi (amerikai, 1.)–Dent (amerikai); Björkman (svéd)–Coria (argentin, 5.); Ferrero (spanyol, 3.)–T. Martin (amerikai); Srichaphan (thaiföldi, 11.)–Hewitt (ausztrál, 6.); Schüttler– Schalken; Malisse–Roddick; Moyá (spanyol, 7.)– el-Ajnaui (marokkói, 22.); Nalbandian–Federer

Amerikából jöttek

A ROSSZ KUKTA. Lindsay Davenportot ismerve nincs az a kérdés, amivel zavarba lehet hozni, így aztán az egyik újságíró azt firtatta, mire képes a népszerű amerikai teniszezônô – a konyhában. „Ó, hát semmire, mert nem tudok fôzni. Persze, nem halunk éhen, ilyenkor jön ugyanis a képbe a mamám. Egy kedves telefonhívás, néhány érdeklôdô kérdés, végül pedig a legfontosabb, vagyis ez: »Nem akarsz átjönni hozzánk fôzni valami finomat?«”
CIPÔGONDOK. Egyre feljebb ível Ivo Karlovic pályafutása. A Wimbledonban megcsodált, az elsô körben az akkor címvédô Lleyton Hewittot legyôzô, 208 centiméter magasra nôtt horvát fiatalember a harmadik fordulóig húzta a US Openen – amúgy a selejtezôbôl indult, akárcsak Wimbledonban –, és ennek az eredménynek köszönhetôen karrierje során elôször bekerült a legjobb száz közé a világranglistán. „Az utóbbi hónapokban teljesen megváltozott az életem, sikereket érek el, és felszabadult vagyok. A lábam viszont nem lett kisebb, ami csak azért baj, mert egyre kevesebb helyen találok ötvenkettes cipôt…”
Női egyes
Nyolcaddöntő: K. Clijsters (belga 1.)–Shaughnessy (amerikai, 17.) 6:2, 6:4; Mauresmo (francia, 5.)–Tanasugarn (thaiföldi) 6:2, 6:2; Suárez (argentin, 24.)–Lihovceva (orosz) 6:2, 3:6, 7:5. A negyeddöntő párosítása: K. Clijsters– Mauresmo; Davenport (amerikai, 3.)–Suárez; Capriati (amerikai, 6.) vagy Gyementyijeva (orosz, 11.)–Szugijama (japán, 15.) vagy Schiavone (olasz, 29.); Miskina (orosz, 7.) vagy Pierce (francia)–Szafina (orosz) vagy Henin-Hardenne (belga, 2.)

Férfi páros
Nyolcaddöntő: Björkman, Woodbridge (svéd, ausztrál, 4.)–N. Lapentti, F. López (ecuadori, spanyol) 6:1, 6:4; Ancic, Ljubicic (horvát)–Luxa, Skoch (cseh) 5:7, 6:1, 6:2. A negyeddöntő párosítása: Bhupathi, Mirnij (indiai, fehérorosz, 1.) vagy Arnold, Hood (argentin, 15.)–Llodra, Santoro (francia, 6.) vagy W. Black, Ullyett (zimbabwei, 9.); Björkman, Woodbridge– Damm, Suk (cseh, 8.) vagy Prieto, Thomas (argentin, amerikai); Arthurs, Hanley (ausztrál, 5.)–Knowles, Nestor (bahamai, kanadai, 3.); Ancic, Ljubicic–Haggard, Johnson (dél-afrikai, amerikai, 13.) vagy B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 2.)

Női páros
Nyolcaddöntő: Bovina, Stubbs (orosz, ausztrál, 5.)–Petrova, Pierce (orosz, francia, 10.) 6:1, 7:6; Husarová, C. Martínez (szlovák, spanyol, 7.)–Hantuchová, Rubin (szlovák, amerikai, 12.) 6:2, 6:3. A negyeddöntő párosítása: K. Clijsters, Szugijama (belga, japán, 1.)/McShea, Musgrave (ausztrál) vagy Vento-Kabchi, Widjaja (venezuelai, indonéz, 13.)–Bartoli, Casanova (francia, svájci); Kuznyecova, Navratilova (orosz, amerikai, 4.) vagy Nagyová, Matevzic (szlovák, szlovén)–L. Huber, M. Maleeva (dél-afrikai, bolgár, 8.); Husarová, C. Martínez–C. Black, Lihovceva (zimbabwei, orosz, 3.) vagy Krizan, Srebotnik (szlovén, 15.); Bovina, Stubbs–Callens, Tu (belga, amerikai) vagy Ruano-Pascual, Suárez (spanyol argentin, 2.)

Vegyes páros
Nyolcaddöntő: L. Huber, Vízner (dél-afrikai, cseh)–Suárez, Bhupathi (argentin, indiai, 1.) mérkőzés nélkül; Raymond, M. Bryan (amerikai, 2.)–J. Lee, Palmer (tajvani, amerikai) 6:0, 6:1; Stevenson, Spadea (amerikai)–Lihovceva, Woodbridge (orosz, ausztrál, 4.) 6:1, 6:7, 7:6; C. Black, W. Black (zimbabwei, 7.)–Daniilidu, Haggard (görög, dél-afrikai) 4:6, 7:6, 7:6. A negyeddöntő párosítása: L. Huber, Vízner–Husarová, Friedl (szlovák, cseh, 6.); Ruano-Pascual, Knowles (spanyol, bahamai, 3.)–Srebotnik, B. Bryan (szlovén, amerikai, 8.); Krasznoruckaja, Nestor (orosz, kanadai, 5.)–Stevenson, Spadea; C. Black, W. Black–Raymond, M. Bryan

Juniorok
Női egyes
1. forduló: Szávay Ágnes (magyar)–Heinser (amerikai) 6:0, 7:6
A nap mérkőzése
David Nalbandian (argentin, 13.)–Mark Philippoussis (ausztrál, 20.) 7:5, 6:7, 6:3, 6:2
1. adogatások (%-ban)5164
Ászok534
Kettős hibák49
Ki nem kényszerített hibák2274
Az 1. adogatásból megnyert pontok (%-ban)7974
A 2. adogatásból megnyert pontok (%-ban)6331
Az 1. adogatások átlagsebessége (km/óra)163198
A 2. adogatások átlagsebessége (km/óra)137164
Legerősebb adogatás (km/óra)191220
Direkt pontok (adogatásból is)4866
Sikeres brékpontok6/162/6
Pontok/kísérletek a hálónál12/2443/88
Összes pontok153125
Mérkőzésidő (perc)193 (45+70+40+38)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik