Rövid pályás gyorskorcsolya: Huszár Erika vezet az összetettben az ob-n

K. E.K. E.
2010.03.14. 13:16
Címkék
A jövő heti világbajnokság előtti utolsó felmérő a budapesti Gyakorló Jégcsarnokban zajló országos bajnokság – Huszár Erikának, Béres Bencének és Oláh Bencének mindenképpen, hiszen ők hárman ott lesznek a szófiai megméretésen. A negyedik utazó – remélhetőleg – Heidum Bernadett lesz, aki megbetegedett, ezért nem tudott elindulni a hazai viadalon.

Hihettük volna (de nem tettük!), hogy így az ob Huszár számára sétagalopp lesz, csakhogy a mezőnyben ott volt Darázs Rózsa is, aki, ahogyan azt a versenynap előtt Telegdi Attila szövetség kapitány megjósolta („Rozi meg is csipkedheti Erikát 1500 méteren”), a leghosszabb táv döntőjében megelőzte a torinói és a vancouveri olimpián éppen 1500 méteren pontszerző versenyzőt.

Aki emiatt nem nagyon bosszankodott, már csak azért sem, mert akárcsak az Európa- és világbajnokságokon, itthon is az összetett elsőség ér aranyérmet. „Az olimpia után csak a klubomban edzettem, és a hosszabb távra nem is helyeztünk hangsúlyt, ezt pedig most nagyon éreztem. Kicsit bánt, hogy nem úgy taktikáztam, ahogyan kellett volna, de még van javítási lehetőségem”– mondta a sportoló.

Ötszázon már élt a lehetőséggel Huszár Erika, megnyerte ezt a távot, így az összetett versenyben is az élről várhatja a vasárnapi folytatást.

A férfiaknál – Knoch Viktor távollétében – Darázs Péternek „állt a zászló”, s a jászberényi koris esélyesként meg is szerezte az 500 és 1500 méteres táv elsőségét. Mögötte mindkét futamon a két vb-induló, Béres Bence és Oláh Bence végzett.

„Még sohasem indultam olyan rangos versenyen, amilyen a világbajnokság. Kíváncsian várom, mire leszek képes a legjobbak között. Tisztában vagyok vele, hogy a vébén még az előfutamból is borzasztó nehéz továbbjutni, ez hatalmas feladat még a jóval előttem járó Darázs Péternek és Knoch Viktornak is. Célom olyan időket futni Szófiában, hogy elégedetten térhessek haza” – mondta az országos bajnokság első napja után a még juniorkorú Oláh Bence.

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA

ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BUDAPEST

Férfiak. 500 méter. 1. Darázs Péter (JSE) 44.036, 2. Béres (SPSC) 44.494, 3. Oláh (SZKE) 44.941. 1500 méter. 1. Darázs Péter 2:38.020, 2. Béres 2:38.250, 3. Oláh 2:38.350. Az összetett verseny állása: 1. Darázs Péter 68 pont, 2. Béres 42, 3. Oláh 26.

Nők. 500 méter. 1. Huszár Erika (SPSC) 45.662, 2. Keszler (TDKE) 45.723, 3. Darázs R. (JSE) 45.837. 1500 méter. 1. Darázs Rózsa 2:33.163, 2. Huszár 2:33.343, 3. Keszler 2:33.437. Az összetett verseny állása: 1. Huszár Erika 55 pont, 2. Darázs R. 47, 3. Keszler 34

Hihettük volna (de nem tettük!), hogy így az ob Huszár számára sétagalopp lesz, csakhogy a mezőnyben ott volt Darázs Rózsa is, aki, ahogyan azt a versenynap előtt Telegdi Attila szövetség kapitány megjósolta („Rozi meg is csipkedheti Erikát 1500 méteren”), a leghosszabb táv döntőjében megelőzte a torinói és a vancouveri olimpián éppen 1500 méteren pontszerző versenyzőt.

Aki emiatt nem nagyon bosszankodott, már csak azért sem, mert akárcsak az Európa- és világbajnokságokon, itthon is az összetett elsőség ér aranyérmet. „Az olimpia után csak a klubomban edzettem, és a hosszabb távra nem is helyeztünk hangsúlyt, ezt pedig most nagyon éreztem. Kicsit bánt, hogy nem úgy taktikáztam, ahogyan kellett volna, de még van javítási lehetőségem”– mondta a sportoló.

Ötszázon már élt a lehetőséggel Huszár Erika, megnyerte ezt a távot, így az összetett versenyben is az élről várhatja a vasárnapi folytatást.

A férfiaknál – Knoch Viktor távollétében – Darázs Péternek „állt a zászló”, s a jászberényi koris esélyesként meg is szerezte az 500 és 1500 méteres táv elsőségét. Mögötte mindkét futamon a két vb-induló, Béres Bence és Oláh Bence végzett.

„Még sohasem indultam olyan rangos versenyen, amilyen a világbajnokság. Kíváncsian várom, mire leszek képes a legjobbak között. Tisztában vagyok vele, hogy a vébén még az előfutamból is borzasztó nehéz továbbjutni, ez hatalmas feladat még a jóval előttem járó Darázs Péternek és Knoch Viktornak is. Célom olyan időket futni Szófiában, hogy elégedetten térhessek haza” – mondta az országos bajnokság első napja után a még juniorkorú Oláh Bence.

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
 

ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BUDAPEST

 

Férfiak. 500 méter. 1. Darázs Péter (JSE) 44.036, 2. Béres (SPSC) 44.494, 3. Oláh (SZKE) 44.941. 1500 méter. 1. Darázs Péter 2:38.020, 2. Béres 2:38.250, 3. Oláh 2:38.350. Az összetett verseny állása: 1. Darázs Péter 68 pont, 2. Béres 42, 3. Oláh 26.

 

Nők. 500 méter. 1. Huszár Erika (SPSC) 45.662, 2. Keszler (TDKE) 45.723, 3. Darázs R. (JSE) 45.837. 1500 méter. 1. Darázs Rózsa 2:33.163, 2. Huszár 2:33.343, 3. Keszler 2:33.437. Az összetett verseny állása: 1. Huszár Erika 55 pont, 2. Darázs R. 47, 3. Keszler 34

 
  
Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
35 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
48 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik