Vancouver 2010: „nevetséges és reménytelen a doppingellenes harc”

Vágólapra másolva!
2010.01.28. 15:42
null
<p>A német professzor szerint is elsősorban a nagy állóképességet igénylő sportokban van jelen a dopping, jelen esetben sífutóknál és a sílövőknél, képünk illusztráció (Fotó: Reuters)</p>
Címkék
Vancouverben k&eacute;tszer annyi doppingellenőrz&eacute;sre sz&aacute;m&iacute;thatnak a sportol&oacute;k, mint a 2006-os torin&oacute;i t&eacute;li olimpia alatt, de m&eacute;g ezt az int&eacute;zked&eacute;st is nevets&eacute;gesnek &iacute;t&eacute;li meg Werner Franke, a N&eacute;met R&aacute;kkutat&oacute; K&ouml;zpont sejt- &eacute;s molekul&aacute;risbiol&oacute;gia professzora.

Franke Németországban a doppingellenes küzdelem elkötelezett híve. Ő az, aki 1990-ben felhívta a figyelmet a tiltott szerek használatának pusztító hatására, és most újra fel szeretné kavarni a sport többé-kevésbé békés állóvizét.

„Véleményem szerint a nagy állóképességet igénylő sportokban a versenyzők legnagyobb része használ doppingszereket. A Vancouverbe érkező doppingellenőrök a Marson élnek, ha azt hiszik, a jelenlegi vizsgálatokkal ki lehet mutatni minden anyagot" – nyilatkozta a német professzor.

Neveket ugyan nem említ, mégsem titkolja, szemében a biatlonosokat és a sífutókat terheli a legnagyobb gyanú, hogy teljesítményfokozó szerekkel élnek.

„Ami a doppingellenes küzdelem jövőjét illeti: nem vagyok túl optimista. A növekedési hormon már húsz éve jelen van a sportban, de még mindig nincsenek meg a megfelelő eszközeink, hogy ezt be tudjuk bizonyítani. Milliódolláros összegeket fizetünk a sportolóknak, de az egyetlen dolog, amit valóban megérné finanszírozni a sportban, nevetséges összegeket kap" – összegzett Franke.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik