Sífutás: svéd és orosz győzelem a düsseldorfi sprintversenyen

2009.12.05. 14:21
Címkék
A németországi Düsseldorfban férfi 1600 és női 800 méteres szabadstílusú sprintversennyel folytatódott a sífutók világkupa-sorozata. A férfiaknál orosz siker született Alekszej Petuhov révén, aki négy (!) norvég versenyzőt előzött meg a fináléban, míg a hölgyeknél a svéd Hanna Falk győzött az orosz Korosztyeleva és a szlovén Fabjan előtt.
A hölgyeknél a selejtezőt a világbajnoki címvédő olasz Arianna Follis nyerte meg az idei első futamon diadalmaskodó norvég Marit Björgen előtt, míg a férfiaknál az orosz Alekszej Petuhov volt a leggyorsabb. A negyeddöntők legnagyobb meglepetése az volt, hogy búcsúzott a sprintvilágkupa címvédője, a szlovén Petra Majdic, míg a férfiaknál bukott a legutóbbi sprintverseny második helyezettje, a norvég Pettersen.

Az elődöntőben aztán Follis is elesett, sőt Björgen sem jutott tovább, így aztán a női fináléba két svéd – Falk és Ingemarsdotter –, az orosz Korosztyeleva, a szlovén Fabjan, a finn Perälä és a norvég Brun-Lie jutott be, míg a férfiaknál két orosz (Petuhov és Morilov) mellett négy norvég – a sprintvilágkupa- és világbajnoki címvédő Hattestad, továbbá Dahl, Brandsdal és Glöersen – került be a döntőbe.

A hölgyeknél Falk azonnal az élre állt, és gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott orosz és szlovén riválisa előtt, míg a férfiaknál az orosz Petuhov volt a legjobb a négy norvégot megelőzve, akik közül Glöersen és Brandsdal fért még fel a dobogóra. Érdekes, hogy mindkét győztes élete első vk-sikerét aratta.

 SÍFUTÓ-VK, DÜSSELDORF
FÉRFI SZABADSTÍLUSÚ SPRINT (1600 MÉTER)
1. Alekszej Petuhov (orosz) 2:58.2 perc
2. Anders Glöersen (norvég) +0.5
3. Eirik Brandsdal (norvég) +0.7
NŐI SZABADSTÍLUSÚ SPRINT (800 MÉTER)
1. Hanna Falk (svéd) 1:45.5 perc
2. Natalja Korosztyeleva (orosz) +0.1
3. Vesna Fabjan (szlovén) +0.2
Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: Puskás Akadémia–ETO FC és Ferencváros–Diósgyőr az NB I-ben

Minden más foci
55 perce

50 nap múlva BL-döntő a Puskásban!; Tóth Balázs: Jó lenne szintet lépni

E-újság
1 órája

Férfi kosár Euroliga: Isztambulban nyert a Real Madrid, négy csapat már biztosan negyeddöntős

Kosárlabda
1 órája

Videó: VAR-ozás után adták meg Mocsi gólját, simán nyert a Rizespor

Légiósok
1 órája

Semmi sem lehetetlen – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
1 órája

Melbourne-i időutazás – Kő András publicisztikája

Egyéb egyéni
1 órája

Ollie Watkins duplázott Bolognában; a Porto elképesztő öngól miatt nem győzött az El-negyeddöntő első meccsén

Európa-liga
1 órája

A Palace, a Mainz és a Sahtar is kapott gól nélkül nyert odahaza a Kl-ben

Európa-konferencialiga
1 órája
Ezek is érdekelhetik