Nem bocsátotta meg a lengyel a lábtörést, nem fogott kezet Péterváron

Vágólapra másolva!
2012.10.24. 22:18
null
Ahogy megígérte: elmaradt a kézfogás és a nyilvános békülés (Forrás: lavenir.net)
Címkék
Marcin Wasilewski jó előre jelezte: nem fog kezet rázni Axel Witsellel a szerda esti Zenit–Anderlecht Bajnokok Ligája mérkőzés előtt. Jó oka van rá.

A szentpétervári Zenit–Anderlecht BL-meccs előtt a brüsszeliek lengyel védője, Marcin Wasilewski levegőnek nézte Axel Witselt, az orosz csapat belga középpályását, aki három éve ketté törte a lábát, és kis híján a pályafutását is. Wasilewski előre jelezte, hogy fog viselkedni, és a klubvezetés áldását adta rá.

„Marcin megpróbálta maga mögött hagyni a múltat, de egyelőre nem sikerült ez neki – mondta John van den Brom, az Anderlecht edzője. – Az Anderlechtnél megértjük a döntését, ha nem fog kezet Witsellel, és nem fogjuk őt ezért megbüntetni."

Wasilewski tartotta a szavát: nem fogott kezet egykori „hóhérával".

2009. augusztus 30-án az akkor a Standard Liege-ben játszó Witsel brutális módon eltörte az Anderlechtben futballozó Wasilewski lábát. A videót megnézve (erős idegzetűeknek ajánljuk csak!) nehéz megérteni, hogy ágálhatott a belga a piros lap ellen.

Habár később bocsánatot kért tettéért, Wasilewskin ez akkor vajmi keveset segített: a teljes 2009–10-es szezont ki kellett hagynia. Witselt előbb november 23-ig tiltotta el a belga szövetség később azonban nyolc mérkőzésre mérsékelték az eltiltását, ami elképesztő dühöt váltott ki a Standard drukkereiből, valamint a lengyel szurkolókból. Witsel számos halálos fenyegetést kapott, melyek hatására jobbnak látta, ha végül aláír a Benficához.

KEGYETLEN...
Legfrissebb hírek

NS: ifjabb Dárdai Pál aláírt a Puskás Akadémiához; Vécsei Bálint: Nem ijedek meg senkitől

E-újság
3 órája

Jet-ski Európa-bajnoki futam és junior világbajnokság Győr-Győrzámolyban

Egyéb autó-motor
3 órája

Joao Pedro duplázott nevelőegyesülete ellen, a Chelsea könnyedén jutott a klub-vb döntőjébe

Klub-vb
3 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Real Madrid a klub-vb-n

Minden más foci
4 órája

Isten ujja – Csinta Samu publicisztikája

Klub-vb
4 órája

Második felvonás – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
4 órája

Nyertek a svédek, így a németekkel együtt negyeddöntősök a női Eb-n

Minden más foci
4 órája

DAC: Yhoan Andzouana távozott, Abdoulaye Gueye érkezett – hivatalos

Minden más foci
4 órája
Ezek is érdekelhetik