Majmozással vádolják a botrányos MU-Chelsea bíróját

2012.10.31. 12:59
Címkék
Igen zűrös meccset játszott egymással a Manchester United és a Chelsea. A bíró tevékenységének egyik fokmérője lehet, hogy a szövetség is vizsgálódik, a hétvégi meccseken nem foglalkoztatják.

Két Chelsea-játékos azt állítja, hogy Mark Clattenburg játékvezető majomnak nevezte John Obi Mikelt. De nemcsak Obi Mikel zúgolódik, állítólag Juan Matának is beszólt, valami ilyesmit: „hülye spanyol”.

A bíró persze nem nyilatkozik, de annyit azért üzent, hogy szó sem volt ilyesmiről, és hisz benne, hogy a másik három játékvezető majd bizonyítja, hogy ártatlan, hiszen a belső adó-vevőn mindegyik hallja, mit beszél a másik.

Itt Clattenburg biztosan egy szót sem szólt Mikelhez (forrás: The Sun)
Itt Clattenburg biztosan egy szót sem szólt Mikelhez (forrás: The Sun)

Az biztos, hogy felfokozott hangulatban könnyen félreértheti az ember a másik szavait.

Mivel a Chelsea hivatalosan is tiltakozást nyújtott be, az FA vizsgálja, hogy valóban elhangoztak-e a rasszista kijelentések. Az angol szövetség egyben reméli, hogy gyorsan a végére járnak az ügynek, főleg azért, mert a John Terry-ügynek még mindig nem ültek el teljesen a hullámai.

Ha még ennyi nem lett volna elég, rendőrségi nyomozás is kezdődött, hiszen a Fekete Ügyvédek Társaságának elnöke, Peter Herbert elmondta, panaszlevelet írt a rendőrségnek. Valószínűleg ezután kezdődött a nyomozás.

Hogy egy klasszikust idézzünk kissé elferdítve: nagyon nem lennénk most az angol játékvezető helyében...

Torres és Mata két spanyol... éppen Clattenburggal beszélget (forrás: The Sun)
Torres és Mata két spanyol... éppen Clattenburggal beszélget (forrás: The Sun)

 

Legfrissebb hírek

A világ legrégebbi futball-labdája is „utazik” a brazil–skót vb-meccsre

Foci vb 2026
9 perce

Kelemen három leget nyert, de kikapott Cullentől a Slovak Darts Openen

Egyéb egyéni
15 perce

Az Egyesült Államok a szünet előtt növelte előnyét Ausztrália ellen

Foci vb 2026
59 perce

Két góllal vezetnek az amerikaiak Ausztrália ellen – videó

Foci vb 2026
1 órája

Paris Hilton is a helyszínen szurkol az amerikaiaknak – Fotó

Foci vb 2026
1 órája

Tóth Anna negyedik 100 méter gáton a németországi atlétikai versenyen

Atlétika
1 órája

Egy öngóllal máris vezet az Egyesült Államok az ausztrálok ellen

Foci vb 2026
1 órája

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton

Atlétika
1 órája
Ezek is érdekelhetik