La Liga: háromból egy kipipálva – az Atlético közel az aranyhoz

M. D.M. D.
2021.05.12. 23:56
Nem volt les, lehet ünnepelni – Yannick Carrasco góljával szerzett vezetést az Atlético (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 2–1-re legyőzte hazai pályán a Real Sociedadot a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában, ezzel jókora lépést tett a bajnoki cím begyűjtése felé.

Az Atlético Madrid összeállítása: Oblak – Trippier, Szavics, Felipe, Hermoso – M. Llorente, Koke, Saúl (Kondogbia, 73.), Carrasco – Á. Correa (Joao Félix, 73.), L. Suárez (Renan Lodi, 81.)

A SEVILLA KÉT PONTRA MEGKÖZELÍTETTE A BARCELONÁT

A Sevilla 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Valenciát, ezzel két pontra megközelítette a jelenleg második FC Barcelonát, valamint egy pontra a nála egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridot, amellyel a múlt hétvégén 2–2-es döntetlent játszott.

A Sevilla győztes gólját a második félidő közepén a marokkói Jusszef en-Nesziri lőtte. Vele kapcsolatban érdekesség, hogy ebben a bajnoki idényben már tizedik alkalommal szerezte ő az adott mérkőzés első találatát. Honfitársa, Jasszin Bono a Sevillában a 38., a La Ligában összesen a 100. meccsén védett.

A bennmaradásért küzdő Huesca megszakította az Athletic Bilbao kilencmeccses bajnoki veretlenségi szériáját, és 1–0-s győzelmének köszönhetően elmozdult a kiesőzónából, ahová az Eibar és az Elche mellé a Valladolid csúszott vissza. A találkozó egyetlen gólját az FC Barcelona korábbi támadója, Sandro Ramírez szerezte.

Miután gól nélküli döntetlenre végzett a Camp Nouban az FC Barcelonával, és a Real Madrid sem nyert a Sevilla ellen (2–2), az Atlético Madridnak nem maradt más feladata, mint az utolsó három mérkőzését megnyerni, és akkor 2014 óta először újra bajnoki címet ünnepelhet.

Első ellenfele a véghajrában a tabellán ötödik Real Sociedad volt, papíron a legnehezebb rivális a három közül. A „matracosok” az első félidő közepén szűk negyedóra alatt lőtt két góljukkal eldöntötték a meccset.

A 16. percben Yannick Carrasco szerzett vezetést, aki remek formában futballozik ezekben a hetekben: a legutóbbi hét bajnoki meccsén négy gólt és négy gólpasszt, vagyis nyolc kanadai pontot könyvelt el – annyit mint az azt megelőző 30 fellépésén összesen a La Ligában.

Bő tíz perccel később Luis Suárez előkészítése után Ángel Correa is betalált, akinek az Atlético színeiben egyszer sem volt még ilyen eredményes idénye (nyolc gólnál és 11 asszisztnál jár már minden sorozatot figyelembe véve).

A San Sebastián-i egylet a hajrára izgalmassá tette a meccset: Portu lövése a 80. percben még kipattant a kapufáról, három percre rá azonban a csereként beálló Igor Zubeldia szépített.

Az utolsó percekben a baszkok nem tudták állandó nyomás alá helyezni az Atlético kapuját, helyzetekig sem jutottak el, így Diego Simeone legénysége otthon tartotta a három pontot, és már csak két győzelem választja el a bajnoki címtől – sőt, ha a Real Madrid csütörtökön nem veri meg a Granadát, akkor már vasárnap aranyérmes lehet.

Az Atlético győzelmével mindemellett eldőlt, hogy a Sevilla már nem nyerheti meg a ligát.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ

Atlético Madrid–Real Sociedad 2–1 (Carrasco 16., Á. Correa 28., ill. Zubeldia 83.)