Fabregas és Sánchez parádéját hozta a Mallorca kiütése

2013.04.07. 00:18
Fabregas az első gólját lövi – még négyből vette ki a részét előkészítőként vagy szerzőként (fotók: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Barcelona Cesc Fabregas három és Alexis Sánchez két góljával hazai pályán 5–0-ra legyőzte a Mallorcát. A két játékos a gólokon kívül két-két találatot is előkészített, a Barcelona pedig erőkímélő üzemmódban is kiütötte ellenfelét.

Az első percekben még csak tapogatózott a Barcelona, igaz, nem túl hagyományos módon: gyakorlatilag folyamatosan a mallorcai 16-os előterében tartotta a labdát az első öt percben, ám Cesc Fabregas mellé lőtt, míg Andrés Iniesta próbálkozása után a védők blokkolták a labdát. Ezt követően némi hatásszünet következett, hogy aztán annál nagyobb robbanjon a Barca-támadójáték.

Az első gólra a 20. percig kellett várni: Andrés Iniestától Cesc Fabregas vette át a labdát, majd Alexis Sánchezzel kényszerítőzött, kiválóan vette át a labdát, majd a következő mozdulattal pazarul gurított a bal alsó sarokba. Mesteri gól. 1–0

Pillanatokkal később jött a következő, ismét Fabregasszal a középpontban: a Messi helyén gyakorlatilag középcsatárt játszó korábbi Arsenal-középpályás a tizenhatos bal oldali sarkától tüzelt, Dudú Auate fogni nem tudta, csak ütni a labdát, amely így Alexis Sánchez elé került, a chilei pedig futtában a kapu közepébe emelt. 2–0

Pillanatok alatt két maflást kapott a Mallorca, amely Tomer Hemed révén próbált meg szépíteni, ám az izraeli támadó lövése centikkel célt tévesztett, a Barcelona három perccel később pedig újabb góllal válaszolt. A 37. percben született gól leírásához elég elolvasni az első találatét, gyakorlatilag „copy paste” volt a találat, Fabregas passzolt Sánchezhez, a chilei vissza, a labda pedig a hálóban. A különbség annyi, hogy a katalán ezúttal nem balról, hanem középről, és nem a bal alsóba, hanem a jobb sarokba gurított. 3–0

Nem volt megállás, a kétszemélyes show folytatódott: gyakorlatilag a következő hazai támadásnál Fabregas tökéletesen indította Sánchezt, ő hibátlanul vette át a labda, majd egy igazítás után Auate mellett a hálóba továbbított. 4–0

Abidal több mint egy év után ismét
tétmeccsen lépett pályára
Abidal több mint egy év után ismét tétmeccsen lépett pályára

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, egy perc után hazai gól született. A sormintának megfelelően Fabregas volt az, aki bevette a kaput, az előkészítő szerepét ezúttal azonban Andrés Iniesta elorrozta Sánchez elől. Fabregas remek csellel etette meg védőjét, és passzolt higgadtan a kapuba. 5–0

A Barcelona 50 perc alatt lerendezte ellenfelét egy olyan mérkőzésen, amely a folytatásban már inkább gálahangulatra emlékeztetett. Belefért ebbe Tito Vilanova éltetésén kívül az, hogy két fiatal, Jonathan dos Santos és Gerard Deulofeu bevetése után harmadikként a májátültetése után először lehetőséget kapó Éric Abidal is pályára lépjen, továbbá, hogy az utolsó öt percet emberhátrányban játssza a katalán gárda, mivel Sánchez egy ütközés után elővigyázatosságból elhagyta a pályát. A Barcelona győzelmének köszönhetően 13 ponttal vezeti a spanyol pontvadászatot a Real Madrid előtt.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISIÓN, 30. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Barcelona–Mallorca 5–0
(Fabregas 20., 37., 46., A. Sánchez 22., 38.)
KORÁBBAN
Real Madrid–Levante 5–1 (Higuaín 36. Kaká 39. – 11-esből, C. Ronaldo 84., Özil 87., 91., ill. Míchel 31.)
Real Sociedad–Málaga 42
(Vela 20., De La Bella 24., Griezmann 30., Ínigo Martínez 51., ill. Pedro Morales 43., Santa Cruz 70.)
Deportivo–Zaragoza 3–2 (Bruno Gama 11., Marchena 41., Abraham 56. – öngól, ill. Hélder Postiga 16. – 11-esből, Paco Montanés 35.)

1. Barcelona 30 25 3 2 95–33 +62 78
2. Real Madrid 30 20 5 5 77–29 +48 65
3. Atlético Madrid 29 19 4 6 51–25 +26 61
4. Real Sociedad 30 14 9 7 55–39 +16 51
5. Málaga 30 13 8 9 43–32 +11 47
6. Betis 30 14 5 11 44–43 +1 47
7. Valencia 29 13 7 9 42–41 +1 46
8. Getafe 29 12 7 10 38–44 –6 43