Spanyolország: először lesz négy madridi klub az élvonalban

2011.05.22. 15:50
Címkék
Mivel tegnap este eldőlt, hogy a Rayo Vallecano lesz a másik biztos egyenes ági feljutó a spanyol élvonalba, így a történelemben először fordul elő, hogy négy madridi klub is képviselteti magát Spanyolország első osztályú labdarúgó-bajnokságában.

A 2011–2012-es idényben tehát négy klub (Atlético Madrid, Getafe, Rayo Vallecano, Real Madrid) képviseli a madridi tartományt, ennél többet egy tartomány sem ad az élvonalnak a következő szezonban.

A Rayo ma 3–0-s győzelmet aratott a Xerez ellen a 40. fordulóban.

A listát eddig Valencia tartomány vezette négy csapattal, de mivel az Hércules kiesett, a valenciaiak három klubbal (Levante, Valencia, Villarreal) visszaszorultak a második helyre.

A keleti parton fekvő Valencia tartomány mellett Andalúzia is három gárdát ad a ligának: Málaga, Sevilla és – bár ugyan az Almería búcsúzott, helyére érkezik a Sevilla ősi riválisa, a másodosztályt megnyerő – Real Betis. Amennyiben a Granada vagy az Elche is kiharcolja a feljutást a playoffban, úgy eggyel több andalúziai együttes lesz az élvonalban, kiegyenlítve a madridi közösséget.

Hosszú évek után ugyanakkor először fordulhatna elő, hogy Galícia tartomány nem ad csapatot az első osztálynak, hiszen a Deportivo kiesésével már csak a második vonalban hatodik helyre befutó Celta Vigo sikeres rájátszásában bízhatnak az északnyugatiak.

Legfrissebb hírek

Kilenc gól a Szuszában! A parádézó Újpest ötgólos győzelmet aratott a Nyíregyháza ellen

Labdarúgó NB I
11 perce

Bondár a negyeddöntőben búcsúzott Rouenban

Tenisz
16 perce

Idén is MÁV Előre–Kaposvár döntő lesz a férfi röplabdázóknál

Röplabda
28 perce

Férfi vízilabda ob I: a Miskolc ötméteresekkel nyert Kaposváron

Vízilabda
31 perce

Dobos volt a hős, Lewandowski gólja sem segített a lengyeleken

Jégkorong
39 perce

A szünet előtt jöttek a gólok, a Sassuolo legyűrte a Comót

Olasz labdarúgás
1 órája

Megtette az első lépést a Szekszárd az ötödik hely felé a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
1 órája

Száz pont fölé jutott a Pécs; a ZTE kikapott hazai pályán a férfi kosárlabda NB I alsóházában

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik