Barcelona: rasszista támadás az amatőr bajnokin

Vágólapra másolva!
2009.01.12. 18:47
Címkék
Botrányos körülmények között ért véget két barcelonai amatőr labdarúgócsapat bajnoki mérkőzése, melyen a Bada Bing futballistái rasszista megjegyezésekkel provokálták és tettleg bántalmazták a latin-amerikai bevándorlókból álló Rosario Central nevű együttes játékosait.
A Bada Bing csapatában az FC Barcelona Boixos Nois (Őrült fiúk) nevű csoportjának tagjai játszottak. Támadásuk következtében tíz latin-amerikai labdarúgó szenvedett sérüléseket.A Rosario Central vezetősége hétfői közleményében leszögezte, hogy a mérkőzés előtt rendőri védelmet kért, mert atrocitásoktól tartott. A rendőrség álláspontja szerint az amatőr labdarúgó-szövetségnek kellett volna kérni a találkozó rendőri biztosítását, erre azonban nem került sor.Egy helyi antirasszista mozgalom Jordi Hereu polgármesterhez fordult és a vétkes csapat azonnali kizárását követelte. Hereu vizsgálatot rendelt el és megígérte: ha bebizonyosodik, hogy a latin-amerikaiakat származásuk és bőrszínük miatt bántalmazták, akkor a vétkesek súlyos büntetésre számíthatnak.
Legfrissebb hírek

Robbie Keane szerint kulcsfontosságú, hogy ne kapjon gólt a Ferencváros

Bajnokok Ligája
5 perce

Birkózás: mindhárom magyar kikapott a nyolcaddöntőben az U20-as vb-n

Utánpótlássport
48 perce

Oscar Piastriról lelátót neveznek el Melbourne-ben

F1
1 órája

Duplantis nem indul a lausanne-i Gyémánt Liga-versenyen

Atlétika
1 órája

„Mondhatjuk, hogy hibáztam, de tanulok belőle” – Csongvai Áron a kiállításáról

Légiósok
1 órája

Melyik sportágban szerezték a magyar sportolók a legtöbb aranyérmet egyetlen olimpián? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 10. rész

Egyéb egyéni
1 órája

NS-képeslap: Takácsi – megújult a futballpálya

Labdarúgó NB II
1 órája

Nem minden a pénz: ilyen csapatot lehet összehozni ingyen a La Ligában

Spanyol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik