Sorozatban a harmadik mérkőzésén szenvedett vereséget a Sevilla

2007.09.25. 23:30
Az UEFA-kupagyőztes, bajnoki bronzérmes Sevilla sorozatban a második vereségét szenvedte el a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután kedd este az 5. fordulóból előre hozott mérkőzésen 3-2-re kikapott hazai pályán az Espanyoltól.
Angel Martinez Cervera (balra) labdája már a kapuban, a földön fekvő Andres Palop már nem tehet semmit
REUTERS/Marcelo del Pozo

LABDARÚGÁS, SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG

5. FORDULÓ:
  • Sevilla FC – RCD Espanyol 2-3 (Jarque 60. – öngól, Kone 69., ill. Cervera 29., Luis Garcia 54., Tamudo 89.)
A vendég barcelonai együttes a 29. percben Angel Martinez Cervera révén szerezte meg a vezetést, majd a szünet után, a kilencedik percben megduplázta előnyét, mert Luis García Fernández is betalált (0-2).

A Ramón Sanchez Pizjuan közönsége a 60. percben elkezdhetett reménykedni, ekkor ugyanis Daniel Jarque González a saját kapujába juttatta a labdát (1-2).

Az andalúzok Arouna Kone jóvoltából a 69. percben ki is egyenlítettek, azonban a véghajrában, egészen pontosan a 89. percben jött Tamudo, teljes nevén Raúl Tamudo Montero, és megszerezte az Espanyol győztes gólját.

A Sevilla meglehetősen rossz sorozatot produkált az utóbbi héten, hiszen miután a Bajnokok Ligájában sima, 3-0-s vereséget szenvedett az Arsenal vendégeként, kikapott a hétvégén a Barcelona otthonában is (2-1), most pedig a saját közönsége előtt maradt pont nélkül.

A Király Kupa-győztes együttes négy mérkőzése közül az első kettőt megnyerte, azonban az utóbbi kettőn vereséget szenvedett, így csak a hatodik helyen áll a tabellán.