Rangadót játszik ma a spanyol bajnoki címvédő, listavezető Barcelona Valenciában. A katalánok utazó keretében nem kapott helyet Samuel Eto’o, a csapat sérülésből felépült támadója, aki a héten igen durva összetűzésbe került csapattársaival és Frank Rijkaard vezetőedzővel.


A Barca utazó kerete:
Valdés, Jorquera, Giuly, Márquez, Xavi, Iniesta, Puyol, Oleguer, Edmílson, Belletti, Motta, Messi, Ronaldinho, Deco, Van Bronckhorst, Zambrotta, Gudjohnsen, Saviola.
Ráadásul a héten aztán az ügy kapcsán összeveszett Rijkaard edzővel, és egyik legjobb csapatbeli barátjával, a gárda elsőszámú sztárjátékosával, Ronaldinhóval.
Utóbbival ugyan kibékült, Joan Laporta klubelnök azonban a holland vezetőedzőre bízta a csatárra kiszabható büntetést.
Eto’o néhány napig nem is edzett együtt a csapattal, ilyen előzmények után egyáltalán nem meglepő módon aztán ki is maradt a Valenciába utazó keretből.
Rijkaard nem indokolta különösebben döntését, nem vont összefüggést a támadó fegyelmezetlensége és kimaradása között. Mint elmondta: ilyen fontos rangadón csak száz százalékos állapotban lévő játékosokra számít, márpedig Eto’o jelen pillanatban még nem az.
A kameruni helyett Gudjohnsen került be támadóként az utazó keretbe, aki mellett Saviola a katalánok másik, kifejezetten a csatársorba számításba vett játékosa.
A tabella élén álló Barca három ponttal előzi meg a fordulóban az Atlético Madridot fogadó, második Sevillát, míg héttel a negyedik helyen álló fordulóbeli ellenfelét, a Valenciát.
Az NSO ajánlja:
Szavazás
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







