Újabb elképesztő ajánlat érkezett a WPT-ért

2009.11.02. 14:12
Címkék
Korábban már kétszer is úgy tűnt, hogy elkelt a World Poker Tour elnevezésű versenysorozat, ám mindkét megegyezés átmenetinek bizonyult.

 

A World Poker Tour az egyik legismertebb, legelismertebb pókeres versenysorozat, amely ráadásul nemcsak egyetlen régióban terjeszti a játékot, hanem a világ minden táján. A színvonalas versenyek egymást érik, alig akad olyan hét, amikor ne kerülne megrendezésre a WPT égisze alatt komoly összdíjazású torna valahol a világban.

A sorozat sikerességét nemcsak a statisztika bizonyítja, hanem a sorozat mögött meghúzódó cég eladása körüli felhajtás is. Közel féléve köztudott, hogy a WPT jogait birtokló World Poker Tour Enterprises Inc. eladó, és azóta folyamatosan érkeznek az egyre csak kecsegtető ajánlatok.

Korábban úgy tűnt, hogy a Gamynia Limited kilencmillió dolláros ajánlata lesz a befutó, ám még a szerződés megkötése előtt befutott a Partygaming leányvállalatának, a Peerless Mediának az ajánlata, amely mintegy hárommillió dollárral ígért többet. A Gamynia ajánlatát némi kártérítés társaságában elutasították, ekkor úgy tűnt, megvan a befutó.

 Az NSO pókerrovatának szakmai partnere a poker24.hu.
Ám az újabb megegyezés előtt a hírek szerint újabb ajánlat érkezett a WPT-ért. Az internetes és mobiltelefonos nyereményakciókkal foglalkozó cég, a Mandalay Media Inc. azonnal megtriplázta a korábbi ajánlatot, és 36.5 millió dollárt kínál a WPT jogaiért. Bár az ajánlat kecsegtető, de korántsem biztos, hogy befutóvá válik: a hírek ugyanis arról szólnak, hogy az eddigi kérőktől eltérő tervek nem feltétlenül tetszenek a WPT jelenlegi tulajdonosainak. Míg a korábbi vevőjelöltek mindegyike az online piacon való előretörést tűzte ki célul, addig a Mandalay Media a profiljába tartozó területeken erősítene, ráadásul a tengerentúli online póker szabályozásának rendezéséig nem erőltetné az internetes pókerben az előrenyomulást.

A World Poker Tour sorozat hivatalos főversenyein eddig egyetlen magyar siker született. Idén szeptemberben Tóth Richárd nyerte a WPT szlovákiai állomását. A magyar pókeres a 101 fős mezőny élén végezve 104 ezer eurót nyert.

A Poker24.hu legújabb promóciója: Elképesztő pontverseny a fűszeres pókerteremben
A Poker24.hu legfrissebb híre: Újítások a ChiliPoker termében

Legfrissebb hírek

Szalai Gábor: A Fradinak mindig bajnoknak kell lennie

Labdarúgó NB I
7 perce

Rossz hír a bosnyákoknak: kihagyhatja vb-t a korábbi debreceni és diósgyőri csatár

Foci vb 2026
16 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
31 perce

Csata a berohanó ultrákkal – nem így képzelte a búcsút a Nantes klublegendája

Francia labdarúgás
53 perce

Ez egy ilyen nap? Redzic Damir klubja is menesztette edzőjét – hivatalos

Minden más foci
1 órája

Matthäusnak és Lahmnak nem tetszik a német keret kihirdetésének időzítése

Foci vb 2026
1 órája

„Ha egyszer barcás lettél, örökké az maradsz” – Lewandowski elbúcsúzott a szurkolóktól

Spanyol labdarúgás
1 órája

Bronzérmek a Borházban – ünnepi ebéddel zárta az idényt a Paks

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik