Ismét vállalná a 11-est

Vágólapra másolva!
2005.11.14. 03:27
Címkék
Pénteken hazai pályán 11-es döntetlent játszott Magyarország U21-es válogatottja Olaszország hasonló korú együttesével, így a keddi, Fermóban rendezendő visszavágó előtt megmaradt az esély arra, hogy Róth Antal együttese kvalifikálja magát a jövő évi Eb nyolcas fináléjába. Igaz, az itáliai gárda kilátásai valamivel jobbak, de az első meccsen látottak alapján van esély a meglepetésre.
Czvitkovics Péter akár olaszországi szerzôdést is kaphat
Czvitkovics Péter akár olaszországi szerzôdést is kaphat
fotók: németh ferenc
Czvitkovics Péter akár olaszországi szerzôdést is kaphat
Czvitkovics Péter akár olaszországi szerzôdést is kaphat
Czvitkovics Péter akár olaszországi szerzôdést is kaphat
fotók: németh ferenc
Czvitkovics Péter akár olaszországi szerzôdést is kaphat
Valódi futballhangulat, csodálatos szurkolók, fantasztikusan küzdő magyar labdarúgók. Péntek este minden adott volt ahhoz, hogy a magyar U21-es válogatott megfelelő eredményt érjen el a fermói visszavágóra. A szurkolók, valamint a csapat egymásra találása azt eredményezte, hogy az első kilencven percet követően is nyílt a továbbjutás kérdése. Az Európa-bajnoki címet védő Olaszország elleni teljesítmény több mint biztató, és ha néhány magyar játékos formája feljavul keddre, akkor bizony bármi megtörténhet. Ebben bízik az MTK Budapest középpályása, Czvitkovics Péter is, aki úgy véli, idegenben igenis kiharcolható a továbbjutás.

– Néhány héttel ezelőtt Bulgáriában az életben maradás volt a tét, a záró fordulóban Kaposvárott pontot kellett szerezni a csoportelső horvát csapattal szemben, aztán jött az címvédő elleni odavágó, kedden pedig az Európa-bajnokságra való kijutásért izgulhatunk. Milyen érzés sorozatban az "év meccsét" játszani?
– Kimondhatatlanul jó, igazából az hiányzik a magyar futballból, hogy az említett találkozókhoz hasonlóan fontos mérkőzéseket játsszunk – felelte Czvitkovics Péter. – Nagyon bízom benne, hogy nem a keddi, fermói összecsapás lesz az utolsó mérkőzése az U21-es válogatottuknak, azaz sikerül elbúcsúztatnunk az olasz csapatot.

– A játéktéren érzett-e bármiféle különbséget az olasz és a magyar labdarúgás között?
– A játék minden elemében felvettük a versenyt a vendégekkel, de az is igaz, hogy a mérkőzés egyes periódusaiban nem sikerült azt nyújtanunk, amit tudunk. Amikor hátulról, mélységből ívelgettük fel a labdát, akkor a vendégek könnyedén hatástalanították a próbálkozásainkat, ám amikor rövid passzokkal építkeztünk, zavarba tudtuk hozni őket. Ha a visszavágón is szervezett lesz a védekezésünk, és a labdát megbecsülve, a támadásokat gondos és pontos átadásokkal építjük fel, akkor valóra válhatnak az álmaink.

– Önt a Horvátország elleni csoportmérkőzésen több olasz klub képviselője árgus szemekkel figyelte. Lát esélyt rá, hogy a tavaszi idényt már valamelyik itáliai együttesben kezdje el?
– Már többször elmondtam, hogy a télen mindenképpen szeretnék külföldre szerződni. Biztos vagyok benne, hogy Fermóban rengeteg játékosmegfigyelő lesz kíváncsi ránk. Természetesen most a válogatott érdeke a legfontosabb, de ha jól futballozom, akkor nemcsak a válogatottunknak leszek hasznára, hanem magammal is jót teszek.

– Tegyük fel, hogy kedden is egy egy lesz a végeredmény, és büntetők döntenek a továbbjutásról. Elvállalná a sorsdöntő tizenegyes rúgását?
– Amikor korábban az MTK színeiben Zágrábban a Dinamo ellen elrontottam a büntetőt, megfogadtam, nem rúgok több tizenegyest. Azóta tartottam magam a fogadalmamhoz, de ha most Róth Antal megkérdezné, vállalom-e, nem haboznék. Csak már ott tartanánk…
Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: MotoGP-futam a Balatonnál, rajtol a US Open

Minden más foci
9 perce

Máris itt az idény szenzációja, Bonazzoli csodagóljával nyert Milánóban a Cremonese!

Olasz labdarúgás
11 perce

Négy gólt lőve nyert odahaza a Dunaszerdahely

Minden más foci
42 perce

Felkészülés: hiába a jó második félidő, simán nyert Debrecenben a Ferencváros

Kézilabda
43 perce

A végére kinyílt az olló – győzött a DVTK Nyíregyházán

Labdarúgó NB I
1 órája

Fazekas: Kiegyensúlyozottabb teljesítmény a Plock célja

Kézilabda
1 órája

Európai kézilabdaligák: Szuperkupa-győztes a „hárommagyaros” Thüringer HC

Kézilabda
1 órája

La Liga: az Atlético Madrid a második meccsén is nyeretlen maradt

Spanyol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik