Serie A: Ferrara személyes „bosszúra” készül Zeman ellen

Vágólapra másolva!
2012.09.25. 13:42
Címkék
Ciro Ferrara, az olasz bajnokságban négy forduló után veretlenül a negyedik helyen álló Sampdoria vezetőedzője nem éppen barátságos szavakkal készül a szerda esti, Roma elleni mérkőzésre. A Juventus korábbi játékosa részben arra is szánja jó formában lévő csapata mérkőzését, hogy elégtételt vegyen az őt és együttesét az 1990-es években doppingolással vádoló Zdenek Zemanon.

„Húsz évig voltam profi játékos, karrierem második felét a Juventusnál töltöttem, és senkitől sem kaptam annyi igazságtalan kritikát, mint Zemantól. Engem és a klubomat is károsították a kijelentései, és mostanáig sem tudtam megemészteni, hogy az olasz labdarúgásban fontos ember ennyire semmibe vegye azt, amiért szüntelenül kőkeményen dolgoztam” – mondta Ferrara.

A Roma vezetőedzőjeként dolgozó Zeman azt állította, hogy a Juventus 1993 és 1998 között doppingolta játékosait, s az ügy egészen a nemzetközi Sportdöntőbíróságig jutott, amely aztán felmentette a torinói klubot. A csapat orvosát, Riccardo Agricolát előbb 22 hónapos börtönbüntetésre ítélték, de később felmentették.

A Roma és a Sampdoria szerda este 20.45-kor találkozik egymással a Serie A 5. fordulójában.

Legfrissebb hírek

Újabb Haaland-dupla, a Man. City győzelmi kényszerbe hozta az Arsenalt

Angol labdarúgás
5 perce

Van Duijvenbode és Chisnall is kiesett a darts-vb második fordulójában

Egyéb egyéni
11 perce

NB I: ETO–Puskás Akadémia

Labdarúgó NB I
23 perce

Bundesliga: Schäfer András beállt a 84. percben, és remek lövéssel eldöntötte az Union Berlin meccsét

Német labdarúgás
35 perce

Továbbra is veretlen a Pécs a női kosár NB I-ben

Kosárlabda
40 perce

Majdnem elszórakozta a Paks, de végül is legyőzte a Nyíregyházát az évzárón

Labdarúgó NB I
42 perce

Nyolcadik döntetlenjét játszotta az Eszék a bajnokságban

Minden más foci
59 perce

Thiago Silva 41 évesen visszatér Európába, megvan az új csapata

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik