Moratti: Az Internek szüksége van Leonardóra

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
Vágólapra másolva!
2011.05.13. 14:47
null
Leonardo a következő szezonban is bizonyíthat (Fotó: Action Images)
Címkék
A korai Bajnokok Ligája-kiesés és a bajnoki cím elvesztése ellenére a következő szezonban is Leonardo ül az Internazionale labdarúgócsapatának kispadján.

„Leonardo keményen dolgozik. Most van az a pillanat, amikor bizonyosságokkal kell a jövőbe tekintenünk, és az egyik ilyen Leonardo” – mondta Massimo Moratti, a milánói kék-feketék elnöke a 41 éves brazil szakemberről, akinek biztosítékot adott.

Márpedig abban az esetben, ha a mindenható tulaj ilyen véleményt alkot, az kellő hátteret biztosít a munkához. Más kérdés: meddig... Leonardo 2010 decemberének végén másfél éves szerződést kötött az Interrel, most tulajdonképpen csak biztosítékot kapott arra nézve, hogy kitöltheti a szerződését, de legalábbis folytathatja a munkát. A közelmúltban– egy hónapon belül a BL-ből, majd a bajnoki címért folytatott versenyfutásból is kiszállt az Inter– ugyanis felvetődött az edzőcsere lehetősége, mindenek előtt Pep Guardiola, a Barcelona vezetőedzőjének a neve.

„Nem gondoltam Guardiolára” – zárta rövidre a kérdést az Inter vezetője a katalán tréner érkezésével kapcsolatban.

Leonardo a városi rivális AC Milanhoz kötődött ezer szállal, ahol két szakaszban – 1997–2001 és 2002–2003 – játékosként fordult meg, mielőtt első edzői munkájaként az ő kezében nem került a karmesteri pálca a 2009–2010-es idényben, a milánói együttes a harmadik helyen végzett. Így továbbra is a városi rivális Internazionale mögé szorult, a brazilnak mennie kellett. Döntően a dicstelen BL-búcsú miatt, a Manchester United a nyolcaddöntőben kettős győzelemmel, összesítésben 7–2-es gólkülönbséggel ejtette ki a milánóiakat.

Az Internél szezon közben kerül képbe, miután a spanyol Rafa Benítez körül végképp elfogyott minden levegő és háttértámogatás. A fekete-kékek a BL-ben címvédőként óriási bravúrral vesztett helyzetből felállva ejtették ki a német Bayern Münchent, de a szezon meglepetéscsapata, a Schalke a negyeddöntőben kifogott rajtuk. A milánói klub a bajnokságban jelenleg a második helyen áll, a trónfosztó, már bajnok AC Milan mögött. Az ezüstérem viszont elérhető közelségbe van, hiszen jelenleg a második helyen áll a gárda, négy ponttal megelőzve a harmadik helyezett Napolit. A bajnoki címet az AC Milan ellen 3–0-ra elveszített rangadón bukták el igazából, majd a Parmától is kikaptak 2­–0-ra, amellyel még távolabb kerültek riválisuktól.

Ettől függetlenül Leonardo nagyszerűen lépett be az Interhez. Első tizenkét meccsén 30 pontot gyűjtött, többet, mint Benítez és José Mourinho. Sőt, március hatodikán már új olasz rekordot is elkönyvelhetett: tizenhárom bajnokin 33 pontot kasszírozott, ez korábban még soha egyetlen trénernek sem sikerült. A korábbi rekordot a 2004–2005-ös idényben Fabio Capello állította fel, 32 ponttal.

Az Olasz Kupában kozmetikázhatnak azért a szezonban a milánóiak, tekintve, hogy a Roma elődöntőbeli kiejtését követően a Palermóval találkoznak a döntőben.

Legfrissebb hírek

Nagy csatában kikapott, és nem jutott tovább a DVTK a női kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
7 perce

A címvédő MÁV Előre is négy közé jutott a férfi röplabda Magyar Kupában

Röplabda
1 órája

Ledolgozta 16 pontos hátrányát, és továbbjutott a Sopron a női kosárlabda Európa-kupában

Kosárlabda
1 órája

Kosárlabda: közelítenek a legjobbakhoz a Törekvés leánycsapatai

Utánpótlássport
1 órája

Civilben állatorvos a darts-vb-re szenzációs győzelemmel berobbanó kenyai, aki korábban még Afrikán kívül sem járt

Egyéb egyéni
2 órája

Petrahn Barbara bekerült a Nemzetközi Atlétikai Szövetség edzői bizottságába

Atlétika
2 órája

Hét magyar, többek között Kós Hubert is jelölt az európai vizes szövetség év legjobbjainak listáján

Úszás
3 órája

Női kézilabda NB I: lengyel válogatott átlövőt igazolt a Debrecen – hivatalos

Kézilabda
3 órája
Ezek is érdekelhetik