Fortuna segítségével állították meg a zebrák a farkasokat

2007.09.23. 17:10
Az olasz bajnokság negyedik fordulójának vasárnapi szuperrangadóján Francesco Totti első félidei duplája sem volt elég a győzelemhez az AS Roma számára a Juventus együttese ellen a Stadio Olimpicóban. Ezzel már nem százszázalékos a fővárosi együttes, de ennek ellenére megőrizták kétpontos előnyüket a farkasok, hiszen Tottiék összes komolyabb riválisa botlott a fordulóban.
Nedved küzdőszelleme is kellett a Juventusnak az egy pont elrablásához

BOTLOTT AZ INTER IS

Az Inter sem tudott zöldágra vergődni a Livornóval, sőt kétszer is hátrányból kellett fordítaniuk a kék-feketéknek, Ibrahimovics gondoskodott erről duplájával. A Fiorentina rendkívül értékes három pontot szerzett Cataniában, ezzel a lilák feljöttek a tabella a harmadik helyére. Az Atalantának sikerült két vállra fektetnie a BL-ben is érdekelt Laziót, az utólsó pillanatokban Zampagna pecsételete meg a világoskékek sorsát. A Palermo Szardíniáról távozott három ponttal, a világbajnok védő, Cristian Zaccardo találata döntőnek bizonyult. A döntetlenek fordulójában a Torinónak otthon, a Napolinak idegenben kellett megelégednie az egy pontttal.
Egész Olaszország tekintete a Stadio Olimpicóra irányult vasárnap délután: az AS Roma imponáló idénykezdet után a nagy ambíciókkal pályára lépő, ám egy kínos Udinese elleni hazai vereséget maga mögött tudó Juventust fogadta.

Hamar jött azonban a hidegzuhany a római drukkerek számára, a 17. percben Iaquinta beadása után Trezeguet Mexes fölé magasodott, s 100. bajnoki találatát megszerezve fejjel juttatta előnybe a Juvét.

A Roma játéka egyre agresszívebbé vált, s az első félóra után elérkeztek Francesco Totti pillanatai: a rómaiak aranycipős kapitánya hat perc alatt megfordította a meccset.

A 30. percben Criscitón túljutva lőtte a hosszú sarokba a labdát a nyújtózó Buffon mellett, a 36. minutumban pedig az Aquilani bombája utáni kipattanót pofozta öt méterről a hálóba.

A Juventus ezután megpróbálkozott a válasszal Del Piero főszereplésével, sikerrel azonban nem jártak, sőt a farkasok kontrái miatt majdnem nagyobb bajba kerültek.

Fantasztikus első félidő után a folytatás is parázs jelenetekkel kezdődött: Cicinho kapu előtti szabálytalansága után Del Piero végezhetett büntetőt. A válogatott klasszis, ha centikkel is, de a léc fölé csavart, így maradt a római vezetés.

A bordósárgák ezután már észbe kaptak, s egyértelműen kézben tartották a mérkőzést.

Érett is az újabb fővárosi találat, ám sem Perrotta, sem Mancini, sem Giuly nem járt szerencsével.

Ahogy ez lenni szokott, a sok kihagyott hazai helyzet a meccs végén megbosszulta magát.

Az utolsó percekben ártatlan szituációból, Chiellini bedobása után Iaquinta a feje búbjával csúsztatott a hosszú sarok felé, a kétségbesetten menteni igyekvő Juan pedig már nem tudta kikanalazni a labdát.

A döntetlennel azonban továbbra is őrzi kétpontos előnyét a Roma a táblázaton, hiszen Tottiék összes komolyabb riválisa botlott a fordulóban.

OLASZ ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG

NEGYEDIK FORDULÓ
AS Roma–Juventus 2-2 (Totti 30., 36., ill. Trezeguet 17,, Iaquinta 87.)
Cagliari – Palermo 0-1 (Zaccardo 14.)
Catania –Fiorentina 0-1 (Mutu 4.)
Atalanta – Lazio 2-1 (Langella 43., Zampagna 93., ill. Mutarelli 69.)
Torinio–Siena 1-1 (Dellafiore 24., ill. Maccarone 52.)
Empoli–Napoli 0-0
Livorno–Inter 2-2 (De Vezze 1, Loviso 62. –11-esből,, ill.- Ibrahimovics 35, 72.)