Serie A: nagyot lépett a BL felé az Atalanta, legyőzte a Romát

Sári RolandSári Roland
2024.05.12. 22:43
Fontos mérkőzést vesztett a Roma (Fotó: Getty Images)
Az Atalanta végig dominálva 2–1-re legyőzte a Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén.

A találkozó a felek számára rendkívül nagy téttel bírt, hiszen a Serie A ötödik helyezése is Bajnokok Ligáját ér a következő idényben, és a két gárda éppen az ötödik és a hatodik pozícióból várhatta a kezdő sípszót – ráadásul mindketten éppen 60 ponttal álltak a meccs kezdete előtt.

Az Atalanta az első percektől fogva a támadásra helyezte a hangsúlyt és semmi teret nem hagyott a rómaiaknak, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 20. percre ugyanis már kétgólos előnyt szereztek a hazaiak, miután Charles De Ketelaere két perc alatt kétszer is bevette a Roma kapuját. A belga középpályás először egy szép szólót zárt pontos lövéssel, majd szinte a következő támadásban kapott szép passzt az ötösnél, így szinte üres kapura lőhette a második gólját.

A fordulás után egy kicsit visszavett a tempójából az Atalanta, de továbbra is kézben tartotta a meccset. Ennek ellenére mégis zárkózni tudtak a rómaiak. A 66. percben egy csúnya becsúszást követően jutottak tizenegyeshez a „farkasok”, amit Lorenzo Pellegrini értékesített, ezzel meccsben tartva együttesét.

A végjátékban viszont továbbra sem sikerült igazán veszélyesnek lennie a Romának, a kialakított helyzeteit egyszerűen nem tudta pontosan befejezni, így továbbra is maradt az Európa-ligát érő hatodik pozícióban.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Atalanta–Roma 2–1 (De Ketelaere 18., 20., ill. Lo. Pellegrini 66. – 11-esből)

KORÁBBAN
Lazio–Empoli 2–0 (Patric 45+3., Vecino 89.)
Hellas Verona–Torino 1–2 (Swiderski 67., ill. Szavva 77., Pellegri 83.)
Genoa–Sassuolo 2–1 (Badelj 56., Kumbulla 63., ill. Pinamonti 31., – 11-esből)
Juventus–Salernitana 1–1 (Rabiot 90+2., ill. Pierozzi 27.)

HÉTFŐN
18.30: Lecce–Udinese
20.45: Fiorentina–Monza

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Bologna 0–2 (Ndoye 9., Posch 12.)
Milan–Cagliari 5–1 (Bennaszer 35., Pulisic 59., 87., Reijnders 74., Rafael Leao 83., ill. Nández 63.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Frosinone–Internazionale 0–5 (Frattesi 19., Arnautovic 60., Buchanan 77., Lautaro Martínez 80., M. Thuram 84.)