Találatok a kiállítás címkére

Találatok száma: 221

Videó: a Watford játékosáé az utóbbi évek legbrutálisabb becsúszása a PL-ben?

2022-06-29 09:53:14

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság a világ egyik legkeményebb ligája, s noha Roy Keane-ék idejében brutálisabbnál brutálisabb belépők jellemezték a mérkőzéseket, mára már kevesebb ilyet látni, és a játékvezetők is hamarabb nyúlnak a lapokért a zsebükbe. Miguel Britos is a kiállítás sorsára jutott.

videó szabálytalanság piros lap labdarúgás kiállítás angol labdarúgás

FTC: a futball-láz jegyében – megnyílt a Fradi Múzeum és az Albert-kiállítás

2022-06-23 12:54:17

Átadták a Fradi Múzeumot a Groupama Arénában, ezzel egy időben időszaki Albert-kiállítás nyílt a létesítmény második emeletén. Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke és Tobak Csaba, a múzeum igazgatója nyitotta meg a rendezvényt.

kiállítás Kubatov Gábor Ferencváros FTC Albert Flórián

Kiplakátolt sporttörténelem – megelevenedő múlt a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban

2022-06-20 15:37:43

Különleges kiállítás látható a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban: a Budapest Gyűjtemény négyszázezres plakát- és kisnyomtatvány-archívumából állított össze tematikus tárlatot Testgyakorlatok Pesten és Budán címmel. Sándor Tibor osztályvezető szíves közreműködésével a Nemzeti Sport olvasói is megismerhetnek itt néhányat a kor-, sport- és művészettörténeti szempontból is figyelemre méltó darabokból.

sportplakát kiállítás Képes Sport

Eurofutball: ez a tíz csapat kapta a legtöbb piros lapot az elmúlt idényben

2022-06-13 09:48:07

A Transfermarkt Instagram-oldala összeszedte az öt labdarúgó-topliga csapatainak piros lapjait a mögöttünk hagyott idényben. Talán nem számít meglepetésnek, hogy a legtöbb kiállítás a kemény játékáról híres Atlético Madridot sújtotta. Érdekesség, hogy angol és német csapatot nem találunk a tízes listán.

statisztika spanyol labdarúgás spanyol foci piros lap német labdarúgás német

Labdarúgás: Kubala László-emlékkiállítás nyílt a Fáy utcában

2022-06-10 14:16:57

Kubala László születésének 95. évfordulója alkalmából egy hónapon át a Fáy utcai Vasas-edzőcsarnok aulájában tekinthetik meg az érdeklődők a legendás labdarúgó hagyatékából származó tárgyakat – számolt be róla a klub honlapja.

kiállítás Vasas Kubala László

Női NB I: elnézést kért a fradistát fenékbe rúgó győri játékos

2022-06-02 12:57:27

Mint beszámoltunk róla, kedd este a Ferencváros 3–1-re legyőzte az ETO FC Győrt a női labdarúgó NB I bajnoki döntőjének második mérkőzésén, ezzel 2:0-ra megnyerte a párharcot és ötödik bajnoki címét szerezte meg. A találkozó végén Kovács Laura nem mindennapi szabálytalanságot követően kapott piros lapot, fenékbe rúgta az FTC játékosát, Demeter Rékát. Tettéért most elnézést kért, csapata Facebook-oldala pedig idézte a szavait.

üzenet videó női NB I labdarúgás kiállítás Kovács Laura

Női NB I: fenékbe rúgásért villant a piros a bajnoki döntő végén – videó

2022-06-01 11:29:16

Mint beszámoltunk róla, kedd este a Ferencváros 3–1-re legyőzte az ETO FC Győrt a női NB I bajnoki döntőjének második mérkőzésén, s ezzel 2:0-ra megnyerte a párharcot és ötödik bajnoki címét szerezte meg. A találkozó végén Kovács Laura nem mindennapi szabálytalanságot követően kapott piros lapot.

női NB I kiállítás Kovács Laura FTC ETO FC Győr

Labdarúgás: kiállítás nyílt az ausztrál-magyar csapat történetéről

2022-05-25 13:48:52

A Magyar Olimpiai és Sportmúzeumban szerdán megnyitották azt a kamarakiállítást, amely az Európán kívüli legsikeresebb magyar identitású labdarúgócsapat, a St. George Budapest történetét mutatja be – írja az MTI.

labdarúgás kiállítás St. George Budapest

Hátsó füves: „Kezdjük onnan, hogy van egy futballszerető kocsmáros a faluban”

2022-05-24 23:48:09

Sátoraljaújhely és Hajdúböszörmény után megérkezett Budapestre a Hátsó füves – barangolás a magyar futball rejtett tájain című utazó fotókiállítás, amely a Nemzeti Sport országjáró sorozatának fényképes összefoglalása. Csillag Péter, a Hátsó füves megteremtője a megnyitón tartott beszédében úgy fogalmazott: egy eltűnőben lévő világot örökítettek meg a kiváló fotósok, a rögzített mozzanatok túlmutatnak a sport keretein, éles korrajzot és szociológiai látleletet kínálnak.

vidéki futball megyei futball kiállítás Rugovics Vendel Hátsó füves Csillag Péter

Giro: bemutatták a verseny tiszteletére létrehozott időszaki kiállítást

2022-04-28 12:33:19

Bemutatták a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny magyarországi Nagy Rajtjához kapcsolódóan létrehozott időszaki kiállítást a Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeumban – jelentette az MTI.

kiállítás kerékpár Giro d’Italia

Videó: láttak már ilyet? Mindkét becsúszó játékost kiállította a bíró

2022-04-19 11:16:16

Nem mindennapi bírói döntésnek lehettek szemtanúi azok, akik kilátogattak a Gillingham–Fleetwood Town angol harmadosztályú bajnokira hétfő délután (0–0). A mérkőzés 75. percében Charlie Kelman (Gillingham) és Paddy Lane (Fleetwood Town) csúszott oda egy labdára, amely után a játékvezető úgy döntött, mindkettőjüket leküldi a pályáról. A játék egyébként Gillingham-szabadrúgással folytatódott, mert James Linington játékvezető úgy ítélte meg, előbb Lane rúgott oda.

videó piros lap labdarúgás kiállítás játékvezető játékvezetés

Videó: piros után piros – eldurrant a Bologna-játékosok agya

2022-04-17 15:18:14

Mint ismert, a Juventus hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Bolognával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának szombati játéknapján. A „zebrák” a 84. percben kettős emberelőnybe kerültek, miután a játékvezető kiállította a gólhelyzetben szabálytalankodó Adama Soumaorót és a hevesen reklamáló Gary Medelt. Íme!

videó olasz labdarúgás olasz foci labdarúgás kiállítás játékvezető

Videó: az edző megállította az ellenfél kontráját a 90. percben

2022-04-12 16:19:08

Az alábbi videóban a spanyol tartományi labdarúgó-bajnokságban szereplő Villanueva del Pardillo vezetőedzője látható, amint a Colmenar Viejo elleni bajnokin a 90. percben, 1–1-es állásnál a pályára belépve megakadályozza az ellenfél ellenakcióját. A piros lap természetesen azonnal villant neki, de ez a kedélyeket cseppet sem csillapította. Íme!

vezetőedző sportszerűtlenség spanyol labdarúgás spanyol foci piros lap labdarúgás

Kajak-kenu: hazatért Csepelre a Kolonics, a Sportlegenda emlékkiállítás

2022-03-04 16:32:25

Megnyitotta kapuit a 25. Kolonics, a Sportlegenda emlékkiállítás, mely a tragikus hirtelenséggel elhunyt legendás kenus, a kétszeres olimpiai bajnok Kolonics György életét és sportsikereit mutatja be.

kiállítás Kolonics György

Emlékezés: Hidegkuti-kiállítás nyílik a Nemzeti Múzeumban

2022-02-28 18:30:05

A száz évvel ezelőtt született Hidegkuti Nándorra, az Aranycsapat húsz éve elhunyt egyik legendás labdarúgójára emlékezve rendeznek kiállítást a Magyar Nemzeti Múzeumban.

kiállítás Szöllősi György MTK Hidegkuti Nándor

Király-kupa: „Nagyon rossz vagy” – Marcelo megsértette a bírót, hosszabb eltiltás várhat rá

2022-01-21 13:19:59

Mint ismert, a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében a Real Madrid a hosszabbítás után, emberhátrányban 2–1-re legyőzte idegenben az Elchét, így bejutott a legjobb nyolc közé. A 102. percben egy hazai kontra végén Marcelo buktatta(?) a gólhelyzetben kilépő Tete Morentét, amiért piros lapot kapott. Az As szerint a brazil szélső, mielőtt lement volna a pályáról, megsértette a játékvezetőt, ezért hosszabb eltiltásra számíthat.

spanyol labdarúgás spanyol foci spanyol Király-kupa piros lap nyolcaddöntő labdarúgás

Videó: ilyet is ritkán látni – a játékvezető hergelte az őt szidó szurkolókat!

2021-12-20 09:39:02

Mint arról beszámoltunk, vasárnap este többek között az elsőosztályú Lens is kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Francia Kupa főtáblájának harmadik fordulójában. Az élvonalbeli csapat az ötödosztályú Stade Poitevin vendégeként lépett pályára, s a mérkőzésen egy percre rá, hogy megszerezte a vezetést, emberelőnybe is került, ez pedig megadta a kritikus alaphangot a hazai szurkolóknál. A 93. percben, amikor a Lens szabadrúgást végezhetett el pár pillanattal a lefújás előtt, a nézőtér elkezdte skandálni a „Cseszd meg, bíró”-t, a játékvezető pedig nem megszokott módon visszajelzett nekik.

videó szurkolók piros lap labdarúgás kiállítás játékvezető

Kiállítás mutatja be a magyar–izraeli sportkapcsolatok jeles alakjait

2021-12-08 13:07:10

Kiállítás nyílt szerdán a magyar–izraeli sportkapcsolatok történetéről Game Changers címmel az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A két nemzet közös sportmúltjának meghatározó alakjait bemutató tárlat ünnepélyes megnyitóján részt vett mások mellett hat korábban Izraelben szereplő labdarúgó, Czéh László, Halmai Gábor, Hamar István, Márton Gábor, Pisont István és Sallói István is.

kiállítás Sallói István Pisont István Márton Gábor MTK Kubatov Gábor

Videó: a kapus úgy megorrolt a védőjére, hogy felöklelte és ráncigálta őt a földön

2021-10-17 10:28:52

Az északír élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában furcsa jelenetsor zajlott le a Glentoran és a Coleraine (2–2) összecsapásán. A mérkőzés 80. percében Cathair Friel révén egyenlítettek a vendégek, s a hazaiak kapusa, Aaron McCarey a kapott gól miatt olyannyira megorrolt csapattársára, hogy dührohamot kapva felöklelte őt, majd még a földön is ráncigálta szegényt. A zöldmezes játékosok próbáltak a bajba jutott csapattársuk védelmére kelni, az egyikük úgy, hogy a labdával megdobta a kapust. A játékvezető természetesen kiállította a kapuvédőt.