Találatok a Ekler Luca címkére

Találatok száma: 12

Paralimpia: Amarilla üzeni Amynek, vele készült az első bajnok-selfie

2021-09-08 15:28:12

Mi a közös Ekler Lucában és Veres Amarillában? Nos, mind a ketten történelmet írtak a tokiói paralimpián. Sportágukban mind a ketten az első nők, akik aranyérmet nyertek magyar színekben, előbbi távolugrásban, utóbbi párbajtőrvívásban. És persze mind a ketten példaképek lettek – erről árulkodnak a hozzájuk érkezett, megszámlálhatatlan mennyiségű üzenetek.

paravívás paralimpia paraatlétika Veres Amarilla Tokió 2020 Ekler Luca

Paralimpia 2020: ünnepélyes keretek között fogadták a magyar küldöttséget

2021-09-07 15:34:09

Vasakaratú sportolókat, nagyszerű embereket köszöntöttek kedd délelőtt a Vasas Fáy utcai kézilabdacsarnokában. Hazatértek Tokióból a magyar paralimpikonok, akik kifejezetten szép eredményeket értek el az ötkarikás játékokon: hét arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet gyűjtöttek, ami az éremtáblázat 18. helyéhez volt elegendő 163 ország összevetésében – soha ilyen sikeresen nem szerepelt Magyarország, amióta azonos helyszínen rendezik az olimpiai és a paralimpiai játékokat (1988, Szöul). 37 versenyzőnk és egy guide vett részt a viadalon piros-fehér-zöld színekben, és Illés Fanni első helye révén megszületett Magyarország 150. paralimpiai érme.

paralimpia 2020 Veres Amarilla Vasas Pálos Péter Pap Bianka Konkoly Zsófia

Paralimpia 2020: reggeli bronzzal zártak a magyarok Tokióban

2021-09-04 19:00:06

Az utolsó versenynapunkra is jutott dobogós helyezés a tokiói paralimpián, legutóbb 1984-ben volt ennél sikeresebb a küldöttségünk.

paralimpia 2020 paralimpia Varga Katalin Ekler Luca

Paralimpia 2020: Ekler Luca zárásként ötödik lett 400 méteren

2021-09-04 14:20:39

Ekler Luca az ötödik helyen végzett szombaton 400 méteres síkfutásban a tokiói paralimpián. A magyar küldöttség így hét arany-, öt ezüst- és négy bronzéremmel fejezte be a szereplését.

paralimpia 2020 Ekler Luca

Paralimpia 2020: Ekler Luca döntős 400 m síkfutásban

2021-09-03 15:33:45

Ekler Luca a várakozásnak megfelelően biztosította helyét a 400 méteres síkfutás szombati döntőjében a tokiói paralimpián.

síkfutás paralimpia 2020 paralimpia Ekler Luca

Paralimpia 2020: a távolugró Ekler Luca világcsúccsal aranyérmes Tokióban

2021-08-31 12:07:49

Csapatunk újabb két érmet szerzett a tokiói paralimpián, egy aranyat és egy bronzot, ezzel Magyarország a hetedik versenynap után 19. az éremtáblázaton.

távolugrás paralimpia 2020 paralimpia atlétika Ekler Luca

Jobb az egyéni csúcsa, mint a világrekordja – Ekler Luca három számban indul a paralimpián

2021-08-24 09:34:11

Három versenyszámban is indul az augusztus 24-én kezdődő tokiói paralimpián Ekler Luca, aki távolugrásban és 400 méteren világcsúcstartó, a mai napig ép sporttársaival is versenyez, és nemcsak azt mondta el a Nemzeti Sportnak, mit jelent neki, hogy rátalált a parasportra, őszintén beszélt 2009-es stroke-járól is, amely örökre megváltoztatta az életét.

paralimpia 2020 paralimpia atlétika Képes Sport Ekler Luca

Év Sportolója Gála: királynők és udvarhölgyek – ki nyer a nőknél?

2020-01-13 08:32:55

A hatszoros győztes Hosszú Katinka két kihívója Csipes Tamara és Kapás Boglárka, a parasportolóknál Ekler Luca maradt versenyben a tavalyi jelöltek közül.

Kapás Boglárka Hosszú Katinka Ekler Luca Csipes Tamara Az Év Sportolója Gála 2019 Az Év Sportolója Gála

Para-atlétikai vb: Ekler Luca ezüstérmes 100 méteren

2019-11-12 21:35:08

A távolugrásban győztes Ekler Luca kedden ezüstérmet nyert 100 méteren a T38-as kategóriában a Dubajban zajló paraatlétikai-világbajnokságon.

para-atlétikai vb Ekler Luca

Parasport: Ekler Luca győzött távolugrásban az atlétikai vb-n

2019-11-09 20:17:31

Ekler Luca aranyérmet nyert szombaton távolugrásban a Dubajban zajló para-atlétikai világbajnokságon. A Magyar Atlétikai Szövetség Facebook-oldalán olvasható hír szerint a magyar versenyző a T38-as kategóriában 531 centiméteres világbajnoki csúccsal diadalmaskodott.

parasport para-atlétikai vb Ekler Luca

Év sportolója gála: Micsoda mezőny!

2019-02-11 08:15:21

A hatszoros győztes és címvédő Hosszú Katinka két kihívója, Babos Tímea és Kozák Danuta a parasportolóknál a három éve győztes Gyurkó Alexandrának van esélye duplázni.

Év sportolója Pap Bianka Kozák Danuta Hosszú Katinka Gyurkó Alexandra Ekler Luca